Hakkari Öğretmenevi’nde düzenlenen programda, merkez ve ilçelerden gelen eğitim yöneticilerine ve öğretmenlere akşam yemeği verildi. 

Programdan konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Yılmaz konuşmasında şunları kaydetti “Bu büyük gün, yalnız öğretmenlerimizin günü değil, ülkemizin günüdür. Çünkü bir toplum, öğretmeni kadar güçlüdür. Öğretmene değer verildiği sürece o ülkeye de değer verilir. Öğretmenlik mesleği, bıçak sırtı gibi riskli bir meslektir. Çünkü biz öğretmenler, yaptıklarımızdan da, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Bu anlamda, eğer ortada bir başarı varsa bu başarı, biz öğretmenlerin  hikayesidir; ancak bir başarısızlık varsa o da bizlerin olacaktır. Bu anlamda, ulvi mesleğimizin ne kadar zor olduğunun farkında olmalıyız. Biz eğitimciler, yaşamımız boyunca yüreğimizin ve beynimizin renkleriyle öğrencilerimizin hayatlarını boyadık. Biliyoruz ki cennet vatanımızı bir adım ileri taşıyan ve taşıyacak her kim var ise mutlaka bir öğretmenin atölyesinden geçmiş ya da geçecektir. Şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize, Allah’tan rahmet diler, öğretmenler gününüzü tebrik ederim, Şimdi, slayt perdesine yansıtacağımız görüntülerde, çok değerli Necmettin ve Yalçın öğretmenlerimizin atölyesinden geçen çok başarılı bir öğrencinin başarı hikayesiyle sizleri baş başa bırakıyorum,” diyerek, Vali Ali Çelik' in öğretmenlerinden; Necmettin Kurder ve Yalçın Kalay’ın görüntüleri perdeye yansıtıldı. Vali  Çelik, öğretmeninin kendisiyle ilgili sözleri karşısında, duygulu anlar yaşadı.

 Akabinde, öğretmenleri selamlayarak hitaplarına başlayan Vali Ali Çelik ise şöyle konuştu.

“Çocuklarımızı yarına hazırlarken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, ömrünü ve hayallerini bu ülkenin evlatlarına adayan, maarif davamızın neferleri, gelecekteki ülke fotoğrafının hazırlayıcıları öğretmenlerimiz, gök kubbemizde asılı, bilgi hûzmeleridir,” dedi.

 Valilik tarafından çekilen kısa bir video gösteriminin ardından, bir öğretmen tarafından seslendirilen ve minik öğrencilerin sergilediği, “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı mini bir piyes sahnelendi.

 Programın sonunda, Vali Sayın Ali Çelik, yemeğe katılan tüm öğretmenlere, öğretmenler günü anısına hediye takdiminde bulundu. 

  Programa;  Vali Yardımcıları;  Furkan Berber, Buğra Karadağ, S Tayyar Emre Mahmutoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı  Harun Ünlüsoy, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz,AK Parti İl Başkanı Av. Zeydin Kaya,İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yöneticileri, kurum ve okul müdürleri, öğretmenler katıldı.

vali-celik-004.jpgd370eb64-acc8-4714-8ac9-363ef504d158.jpg

Editör: Hikmet TEMEŞ