Yazılı açıklama yapan AK Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez  şu ifadelere yer verdi;

"Kıymetli Hakkarili Hemşehrilerim,

Hakkari'de 'Genç Fikirler Yarışıyor' proje yarışması başladı Hakkari'de 'Genç Fikirler Yarışıyor' proje yarışması başladı

Öncelikle huzur ve sukunetle geçirdiğimiz demokrasi yarışında oy kullanan herkese şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hakkari Belediye Başkanı adayı olarak sizlerin desteğiyle bu yolda yürüdüm. Görkemli bir başlangıçla açtığımız ofisimizde, esnafımızdan, kanaat önderlerimizden, sektör temsilcilerimizden, gençlerimizden ve siz değerli hemşerilerimizden aldığımız güçle, 700'den fazla toplantıda bir araya geldik. Bu vesileyle birçok insanımızın derdini dinleme ve evlerine misafir olma fırsatı buldum. Hakkari halkının gönlünü kazandım, mağdur ailelerimizin, yaşlılarımızın derdini yerinde dinleme şansı buldum. 

Doğup büyüdüğüm memleketimin her hanesine dokunma mücadelesi verdim, yapmış olduğum çalışmayı hiçbir çıkar ve menfaat beklemeden, Hakkari halkının daha güzel yarınları için yaptım.

Seçimler demokrasi yarışıdır, bir kazananı ve bir kaybedeni vardır. Hakkâri halkı tercihini diğer adaydan yana kullandı. Bu kararı içtenlikle kabul ediyor ve saygı duyuyorum.

Son olarak, seçim sonucunun Hakkari halkına hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımla, "

İsmet Ölmez

Muhabir: Nirgül Uysal