Hakkari Şemdinli gençlik merkezinde akıl ve zeka oyunları eğitmeni olarak görev yapan, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmen Azad Keser'in adı Şemdinli İmam Hatip Ortaokulu kütüphanesinde yaşatılacak.

12 Nisan 2023 yılında Hakkari Van kara yolunda meydan gelen trafik kazasında  öğretmen Azad Keser ve annesi hayatlarını kaybetmişti.

Öğretmenlik dışında bir çok projede gönüllü olarak çalışan ve çocukları çok seven Azad Keser, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde kısa süre boyunca öğretmenlik yapmasına rağmen onlarca öğrencinin sevgisini kazandı.

Eğitimi sınıf içi ile sınırlandırmayıp dışarıya ve evlere taşıyıp sürdürülebilir bir öğretmen modelini benimsedi. Çocukların mutlu olmasını arzulaması sebebiyle en ücra yerleşim birimlerine kitap ve oyuncak ulaştırmaya çalışan bir insan olan Keser'in adının verildiği kütüphane, ilçe Kaymakamı Ali Ekber Ateş, kurum amirleri, öğrenciler, Azad Keser'in eşi, çocuğu ve ailesinin katılımıyla açılışı yapıldı.

Hakkari'de  bulunan 2 yaban keçi yavrusu hayata tutundu Hakkari'de bulunan 2 yaban keçi yavrusu hayata tutundu

Açılışa katılan Azad Keser'in eşi Dilan Keser, “Azad hayatımda görüp görebileceğim en iyi insandı. Ondan kalıcı bir iz kalması için bir kütüphane açalım dedik. Çok duygu dolu anlar yaşıyorum. Kendisi öğretmen olduğu için eğitime çok önem veriyordu. Eğitim alanında çok şeyi yapmak istedi ama hayalleri yarım kaldı, her şeyi gibi. Şu an çok mutluyum çok duygulandım. İsmini okuduğu okulda yaşatılması çok güzel, çocuklar onun her şeyiydi.  Nerede bir çocuk görse maddi ve manevi yanında olmak isterdi. Aslında onu anlatmaya hiçbir kelime yetmez” dedi.

Kaynak: NİRGÜL UYSAL