Yaşadıkları yol sorunu nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen Derecik İçesine bağlı Anadağ bölgesindeki Gökçetaş, Yeşilova, Beşikağaç ve Bölek köylerinin sakinleri, yol sorunlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

Karşıyaka Mahallesinde doğalgaz çalışmaları başladı Karşıyaka Mahallesinde doğalgaz çalışmaları başladı

Yıllardır yaşadıkları bölgedeki köy yollarının yapılması için yetkililere çağrıda bulunan köy sakinlerinden Cebrail Kaynak, köy halkı olarak yollarının yapılmasını istediklerini belirtti ve yetkilileri göreve davetti.

'Köy yollarımız berbat durumda' diyen Kaynak, bu yollara gelen biri bir daha gelmek istemiyor dedi ve bozuk yollar nedeniyle çok zor durumda olduklarını kaydetti.

Yetkililerden yardım beklediklerini söyleyen Kaynak, "Anadağ Bölgesi Gökçetaş, Yeşilova, Beşikağaç ve Bölek köy yolları yıllardan beri yapılmadı. Yolların durumu nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşıyoruz. Mağduriyetimizin en kısa zamanda giderilmesini bekliyoruz. Yetkililerin bizzat yerinde inceleme yapmasını istiyoruz" dedi. 

Seslerinin duyulmasını isteyen Kaynak, " Yollarımız berbat durumda. Misafirlerimiz bir sefer geldiğinde artık bir daha gelmek istemiyorlar. Siz nasıl bu yoldan gidip geliyorsunuz diyorlar. Bu bozuk yollar nedeniyle çok zor durumdayız. Artık arabalarımız sanayiden çıkamaz oldu. Bu yol nedeniyle köy halkı olarak mağduruz. Yetkililere sesleniyoruz, yollarımızı yapsınlar. Araçlarımız yolların kasis, çukur ve tümsek olmasından dolayı perte çıkıyor. 2024 ve teknoloji çağında olmamıza rağmen yollarımız hala ilkel çağ ile aynı.  Hastamız olduğunda ambulansı arayamıyoruz. Yollar bozuk olduğu için 10 dakikada gelmesi gerekirken yarım saatte köye varıyor.  Hastalarımızı hastaneye zor yetiştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Editör: Zeki DARA