Hakkâri Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen kitap dağıtım programına; Vali Ali Çelik, Vali Yardımcısı Furkan Berber, NEVADER Başkanı  Azad Tekin Ulutaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Oktay Kızılkaya, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri katıldı. 

Hakkari PTT posta ve kargo yeni adresine taşındı Hakkari PTT posta ve kargo yeni adresine taşındı

Programda konuşan Hakkari Valisi, Eğitim konusu her zaman ifade ettiği gibi Hakkâri’nin birinci önceliği olduğunu söyledi.

Çelik, konuşmasının devamında şunları kaydetti.

'' Bunun için temel altyapının takibi, okul yapımları ve eğitimle ilgili bütün standartların iyileştirilmesi konuları, bizler için çok çok önemli. Bu konuda bakanlıklarımızın büyük bir desteği var. Bunun yanında, ilimizde, öğrencilerimizin akademik başarısını da en üst seviyeye taşımak istiyoruz. Bunun bir ayağı da sınavlara hazırlanan evlatlarımızı, kitaplarla ve hazırlık kurslarıyla yerelden desteklemektir. Daha önce de hem valiliğimiz hem de hayırsever derneklerimiz tarafından, öğrencilerimize kitap desteğinde bulunulmuştu. Bunu devam ettirelim istedik ve öğrencilerimize, kitapların yanı sıra soru kitapçık desteğinde de bulunuyoruz. Hayırsever derneğimize, Değerli Başkanımızın şahsında, ilimizin eğitimine ve öğrencilerimize yaptıkları bu kıymetli katkılar için şükranlarımı sunuyorum. Okullarımızın ve Halk Eğitim Merkezlerimizin bünyesinde açılan “Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında, öğrencilerimize ücretsiz kurs veriyor, tarama sınavlarından yararlandırıyor ve kendilerine materyal desteğinde bulunuyoruz. İnanıyorum ki bu kurslarımıza devam eden öğrencilerimizin çoğu, çok iyi üniversiteler kazanacaklardır. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı “Hakkâri Ölçme Değerlendirme Merkezi’mize, baskı makinası aldık ve sene başından bu yana, ilimizdeki tüm 8. ve 12. sınıflarımıza periyodik aralıklarla kazanım değerlendirme sınavı uyguluyoruz. Valilik olarak en değerli hazinemiz olan çocuklarımıza, desteğimizi sürdürerek daha rahat ders çalışabilecekleri mekânları artırmaya ve evlatlarımıza yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ilim nefesleriyle öğrencilerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor; öğrencilerimize, milletine, memleketine, anne ve babalarına hayırlı bir evlat olma yolundaki eğitim yolculuklarında, başarılar diliyorum,'dedi.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdür Vekili Oktay Kızılkaya konuşmasında şunları söyledi.

''Eğitime, eğitimciye ve öğrencilere, her türlü desteği sağlayan Valimiz Sayın  Ali Çelik’e şükranlarını arz ederek kitap desteğinde bulunan NEVADER'e teşekkür ederim. Bir idealiniz var ise bu okumakla başlıyor; lakin hem hayat için hem de akademik başarı için kitap okumak şarttır. Nuri Pakdil hocamızın çok güzel bir sözü var, diyor ki: “Kitap okumadan meydan okuyamazsınız.” Yine kitapla ilgili Sayın Valimizin de çok sevdiği bir slogan var: “Kitap iyileştirir.” Kitapların engin dünyasına kulaç atarak iyileştirici gücünden azami derecede faydalanmanızı istiyoruz. Allah, ilminizi artırsın," dedi.

NEVADER Başkanı  Azad Tekin Ulutaş da dernek olarak eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirterek: "Temel amacımız, kitap desteğinde bulunup ihtiyaç sahibi olan başarılı öğrencilerimizin daha iyi yerleri kazanmalarını sağlamaktır. Başarılı olmak için düzenli ders çalışmanın önemi büyüktür ve bu programlı çalışma, sadece sınavlarda iyi not almak için değil, hayatta başarılı olmak için de gereklidir. 

Editör: Haber Merkezi