Vali Çelik, Hakkari Üniversitesinin kampüsünde yer alan Hacı Bapir Camii inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Üst katında 4-6 yaş grubuna yönelik kuran kursu, alt katında ise gençlik merkezi ve kütüphane yapılması projelendirilen 1600 kapasiteli ve 2024 yılında faaliyete geçmesi planlanan camii için Vali Çelik, camiinin kalan kısmının ve etrafındaki çevre düzenlemelerinin tamamlanması için yetkililere gerekli talimatları verdi.

Hakkari Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Camii inşaatından sonra Hakkari Üniversitesi Merkez Kütüphanesini ziyaret eden Vali Çelik, öğrencilerin ders çalışma salonlarını inceledi ve Kütüphane Müdürü Naci Tetik’ ten kütüphane ile ilgili bilgiler aldı.

Ders çalışmaya gelen öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyen Vali Çelik, öğrencilerimize derslerinde başarılar diledi. Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesi Kampüsü Yol Yapım Çalışmaları Vali Çelik; öğrencilerin üniversite kampüsüne rahat ulaşım sağlayabilmeleri için başlatılan üniversite yollarının çalışmalarını yerinde inceleyerek Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ve Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş’ ten çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Yol yapım çalışmalarının yanı sıra üniversiteye ulaşımı sağlayan belediye araçlarına ek olarak İl Özel İdaresi Müdürlüğünden ek araç görevlendirmesi talimatı veren Vali Çelik, öğrencilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için ilgili birimlere talimatlarını iletti.

Editör: Hikmet TEMEŞ