Hakkari Valisi Ali Çelik, Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Sağlık Müdürü Hamdullah Kara, Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz,  İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Necdet Demir ile birlikte Medrese Mahallesinde yapımı süren hastane inşaatında incelemelerde bulundu. 

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Fore Kazık ve Sismik İzolatörlü, 100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi İnşaatını yerinde inceleyen Vali Çelik ilgililerden bilgi aldı.

Hakkari Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 6 katlı 35 bin metrekare olarak planlanan ve tamamlandığında 100 yatak ile hizmet vermesi bekleniyor.

Zap Suyunda boğulan  Yeşil toprağa verildi Zap Suyunda boğulan Yeşil toprağa verildi

Hastane ayrıca Hakkari’de Fore Kazık ve Sismik İzolatör kullanılan ilk bina olma özelliği taşıyor.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bir an önce bitirilerek en kısa zamanda hizmet vermeye başlaması için talimat veren Vali Çelik,  personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Vali Ali Çelik, daha sonra Vali Yardımcısı Tayyar Emre Mahmutoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ile birlikte; Dağgöl Mahallesine giderek kamu yatırımı yapılması planlanan arsa üzerinde ve temeli atılmış olan cami inşaatı alanında incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrası Vali Çelik, Dağgöl Mahallesinde bulunan vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek sorunların çözümü için ilgili birimlere talimatlarını iletti.

Editör: Zeki DARA