HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ.COM

Hakkari Adliyesinde kurulan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğünün işleyişi hakkında kısa bir sunum yapılan toplantıda, müdürlük bünyesinde kurulan Adli Görüşme Odaları (AGO) ve Çocuk Görüşme Merkezi hakkında, adli süreçte suç mağdurlarına ve adli desteğe ihtiyaç duyan kişilere sağlanacak hizmetler ve bu hizmetlerin yerine getirilmesine dair görev, yetki ve sorumluluklar ile buna ilişkin usul ve esaslar hakkında bilgiler verildi.

Hizmetlerin yürütülmesinde yaşanan aksaklıkların giderilmesine yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantıda, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü ile kurum temsilcilerinin ayrı ayrı özel toplantılar gerçekleştirerek kurumlar arasında mağdurlara yönelik hizmetlere ilişkin ortak projeler geliştirilmesi hususunda mutabık kalındı.

Yüksekova'daki Nehil Sazlığı'nda yangın Yüksekova'daki Nehil Sazlığı'nda yangın

Toplantının ardından kurul üyeleri ile birlikte Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün 4. katında bulunan Hakkari Çocuk Görüşme Merkezi gezilerek işleyiş hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Toplantıya Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sait Abdullahoğlu ve ilgili kurum amirleri katıldı.