Adalet Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kut, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını kabul edilemez bulduklarını söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Kut yaptığı yazılı açıklamada; “Bugün burada, Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum atanması kararını ele almak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu karar, demokrasimizin temel taşlarından biri olan yerel yönetimlerin iradesine yapılmış bir müdahaledir ve bizler bu durumu kabul edilemez buluyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde halkımızın oylarıyla seçilen Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın görevden uzaklaştırılması ve yerine kayyum atanması, halkımızın iradesine yapılmış bir darbedir. Bu karar, sadece Hakkari halkının değil, tüm ülkemizin demokratik değerlerine gölge düşürmektedir” dedi.

Kayyum atanması kararını kınadıklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kut şu ifadelere yer verdi; “Bizler, hukukun üstünlüğüne ve demokratik süreçlere inanan bireyler olarak, bu kararı şiddetle kınıyoruz. Hakkari halkının seçtiği temsilcilerinin görevlerine devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Yerel yönetimlerin, halkın seçtiği kişiler tarafından idare edilmesi, demokrasimizin en önemli unsurlarından biridir. Bu kararın geri alınması için hukuki ve demokratik yollarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hakkari halkının iradesinin yok sayılmasına izin vermeyeceğiz. Hakkari halkı, tıpkı geçmişte olduğu gibi, bugün de kendi iradesini koruma gücüne sahiptir. Hepimizin bu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, demokratik haklarımızı savunmamız gerekmektedir. Hakkari halkının iradesine sahip çıkarak, demokrasimizi ve hukukun üstünlüğünü korumak için elimizden geleni yapacağız”

PTT'den emeklilere  indirim kampanyası PTT'den emeklilere indirim kampanyası

Editör: Haber Merkezi