HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ
 
Yüksekova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Araç Sevk ve Bakım amirliği karla mücadele ekipleri tarafından ilçe merkezinde kar temizleme çalışması başlatıldı. Başlatılan çalışmalarda öncelikle okul, cami, hastane gibi ilçenin yoğun yaşam alanları temizlendi. Daha sonra mahallelerde bulunan cadde ve sokaklarda çalışmalar devam etti.
 
Çalışmalar eş zamanlı olarak Cengiz Topel Caddesinde de başlatıldı. Trafiğin kontrollü sağlandığı çalışmada kaldırımlar bilek gücü ile temizlendi. Söz konusu caddenin iki şeridi kardan arındırıldı.
 
Yapılan çalışma ile ilgili açıklamada bulunan Yüksekova Belediyesi Araç Sevk ve Bakım amiri Ahmet Tozun, “Normalde ilçemizin kış şartları çetindir. Bu sene az kar yağışı olmasına rağmen karla mücadele çalışmalarımızı zamanında yürüttük. Dün geceden beri etkisini sürdüren kar yağışı ile birlikte ekiplerimiz sabahın erken saatlerinde eş zamanlı olarak birçok bölgede çalışmalarını sürdürdü. İlçemizin can damarı olan Cengiz Topel Caddesinde kar temizleme çalışmaları kapsamında trafiğe kapattık. İki şeridi kaldırımları ile birlikte temizledikten sonra tekrar trafiğe açtık. Çalışmalarımız kaldığı yerden devam edecektir” dedi.
 
2-032.jpg
 
3-028.jpg
 
5-012.jpg