HABER: HİKMET TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Vali Toprak, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile birlikte Yüksekova İlçesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Toprak,, burada Yüksekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel ve Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç tarafından karşılandı.

Daha sonra Vali Toprak, beraberindekilerle birlikte 9 Mayıs 2017 tarihinde ilçeye bağlı Kuru Köy Mahallesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Nedim Ceyhan isimli vatandaşın taziyesine katıldı. Kuru Köy Mahallesi Sabır Camii’nde taziyeye katılan Vali Toprak,, Ceyhan ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu. Ceyhan’ın yakınları, Vali Toprak’tan olayın aydınlatılarak cinayetin faillerinin yakalanmasını istedi.

Vali Toprak,, 09 Mayıs 2017 günü Şemdinli İlçesi Çatalca Köyü Erdemli Mezrası Kırk Çimenlik Mevkii’nde icra edilen operasyon esnasında araziye döşenen mayına basması sonucunda yaralanan ve tedavi gördüğü Yüksekova Devlet Hastanesi’nden Ankara’ya sevk edilecek olan Uzman Çavuş Mustafa Ünal’ı ziyaret ederek sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı. Vali Toprak,, yaralı Uzman Çavuş Mustafa Ünal’ı görmeye gelen ailesiyle de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Toprak,, Selahaddin Eyyubî Havalimanı’nı ziyaret ederek burada uçakların yakıt ikmali için yapılmaya başlanan yakıt tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.