HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ile birlikte Üzümcü Köyüne giden Vali Cüneyit Orhan Toprak,  vatandaşlar tarafından karşılandı.

 Taziyeye katılan Vali Toprak ve beraberindeki protokol üyeleri şehidin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Burada bir konuşma yapan Vali Cüneyit Orhan Toprak, yaklaşık 2 ay önce bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu yaralanan kardeşimiz Sebahattin Hayva’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, "Yüce Allah’ın inşallah onu ahirette ve öbür dünyada en yüksek derecede mükâfatlandıracağına inanıyorum. Ben ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Kendilerine uzun ömürler diliyorum. Üzümcü Köyümüz bildiğiniz gibi Hakkâri İl Merkezine bağlı kritik bir noktada bulunan bir köyümüz. Bunu fırsat bilen bölücü terör örgütü vatanı, milleti, bayrağı, vatandaşlarının huzuru için görev yapan kardeşlerimize böyle kalleşçe pusu kurmak suretiyle saldırılarına devam ediyor. Askerimizin, polisimizin, korucumuzun, vatandaşımızın canına kıyacak hainleri engellemek amacıyla yol kontrolleri yapmaya giden rahmetli Sebahattin kardeşimiz ve yanındakilerine de bildiğiniz gibi yine pusu hainliğiyle kalleşçe düzenledikleri saldırıda kardeşimizi şehit ettiler. Allah sizlerden razı olsun ki böyle vatanı, milleti için gözünü kırpmadan şehitliğe yürümeyi kendine görev bilen bu cesareti gösteren evlatlar yetiştirmişsiniz. Onun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz devletimiz, milletimiz, muhtarımız, öğretmenlerimiz, imamlarımız ve tabi ki en başta siz vatandaşlarımız birlik beraberlik içerisinde ülkemizin bütünlüğü, bağımsızlığı güçlü hale gelmesi için mücadelemize ve çalışmalarımıza bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

 

İnşallah bundan sonra ülkemizin bu güzîde köşesinde kayıplar vermeden şehitler vermeden daha huzurlu bir şekilde sadece hizmete, sizlerin refahına, mutluluğuna odaklanmış şekilde hayatımıza inşallah devam edeceğiz. Bunun için güvenlik güçlerimiz, askerimiz, polisimiz belki bugüne kadar görülmemiş derecede büyük bir fedakârlık sergileyerek 24 saat çalışmaya devam ediyorlar. Ben korucularımıza da teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Mehmetçiğimizin ve polisimizin yanında kararlı bir şekilde ülkeleri ve milletleri için mücadele veriyorlar.  Allah hepsinden razı olsun. Dediğimiz gibi bundan sonra da başta devletin temsilcisi olan Valiniz olarak ben olmak üzere muhtarlarımıza kadar komutanlarımız, emniyet müdürlerimiz hepinizin huzuru için hepimizin huzuru için çalışmalara devam edeceğiz. Sebahattin kardeşimizi cennete yolcu ettik. İnşallah Peygamber Efendimize komşu olacaktır. Onun evlatları da inşallah babalarının yolunda, akrabaları da vatan millet sevgisiyle dolu toprağın kıymetini bilen üzerinde oynanmak istenen oyunların farkında olan insanlar olarak toplumumuza katılacaklar. Ben başka bir vesileyle aranızda bulunmayı daha çok arzu ederdim. Fakat taziye münasebetiyle de olsa sizlerle beraber olmaktan sizleri görmekten duyduğum memnuniyeti ayrıca ifade etmek istiyorum. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum " şeklinde konuştu.

Güvenlik Korucusu Sebahattin Hayva, 11 Haziran 2017 tarihinde Hakkâri-Çukurca karayolu Olgunlar Köyü Şine Köprüsü Mevkiinde el yapımı patlayıcı kontrolü sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu yaralanmış ve tedavi gördüğü Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 31 Temmuz 2017 tarihinde şehit olmuştu.

Editör: Haber Merkezi