HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ /HİKMET TEMEŞ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici ile birlikte ilk olarak Gazi Mahallesinde ikamet eden şehit eşi ve annesi olan 65 yaşındaki Sultan Kaya’yı ziyaret eden Toprak,1993 yılında Yüksekova İlçesi’ne bağlı Bağdaş Köyünde  çıkan çatışmada korucu olan eşi Abdulkerim Kaya ile 2009 yılında oğlu Sadullah Kaya’yı şehit veren Sultan Kaya ile bir süre sohbet ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Daha sonra 1997 yılında merkeze bağlı Merzan Mahallesi’nde şehit olan korucu Nusret Çiftçi'nin eşi Gülizar Çiftçi'yi evinde ziyaret Anneler Günü’nü kutladı.

Ardından 5 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yürütülen operasyonda güvenlik güçleri ile örgüt mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Hakkârili Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın Durankaya Beldesi’nde bulunan ailesini ziyaret etti.

Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın annesi Zübeyde Özatak’ın Anneler Günü’nü kutlayarak bir süre sohbet etti.

Evlerinde ziyaret ettiği şehit annelerine çiçek vererek Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim eden Toprak, sorun ve taleplerini dinlediği şehit ailelerine imkânlar nispetinde yardımcı olacaklarını söyledi.