Mersin ve Adana’da Hakkari tanıtıldı

Mersin ve Adana’da Hakkari tanıtıldı

Dağcı, Doğa Fotoğrafçısı ve Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Hacı Tansu, Mersin ve Adana’da Hakkari’yi anlattı.

HABER: HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Doğa Fotoğrafçısı ve Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Hacı Tansu, Mersin ve Adana’da doğar severlerle bir araya gelerek kenttin dağlarını, milyon yıllık buzulları, yayla yaşamı, inanç turizmi, kültürel yapısı ve endemik çeşitliliği üzerine söyleşi ve sunum yaptı.

 Mersin ve Adana’da düzenlenen Hakkari’yi tanıtım programına bir çok doğa sever katıldı.

İlk olarak Mersin'in lüks bir otelinde düzenlenen tanıtım sunum ve söyleşisine yoğun ilgi gösterildi. Üç yüz kişilik balo salonunda oturacak yer bulamayan katılımcılar, sunum ve söyleşiyi ayakta izlemek zorunda kaldı. 

Mersin’deki programdan sonra Adana’da Gençlik Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda genç dağcılarla bir araya gelen Tansu, burada da yoğun bir ilgi ile karşılaştı.

Hakkari’yi anlatan sunum ve söyleşi hakkında açıklama yapan Tansu şunları söyledi; “İlimizin en önemli katma değeri olan dağlarımızın ve doğamızın güzelliklerini tanıtmak üzere davetler alıyoruz. Bizler de bu alanda yeterliliğimizi ve yılların verdiği donanımı ilimizin güzellikleri ile birleştirip yurdum insanına sunuyoruz. Ben aynı zamanda Cilo Dağcılık Kulübü Başkanlığı ve Zirve Dağcılık İl temsilciliği yapmaktayım. Yıllardır fotoğraf alanında da emek veriyorum. Dağlar ve doğa anlamında özel çalışmalarım var. Bu alanda bu güne kadar bir "İl Rehberi", iki ayrı "Fotoğraf kitabı" bir da "Hakkari Dağları ve Doğa Sporları Rotaları" kitabını çıkardım. Ayrıca Hakkari Cilo, Sat, Çarçelan, Geverok, Sümbül ve Hakkari dağları çalışmalarımız, tırmanışlarımız devam etmektedir. Bu çalışmalarımızı görmek isteyen kurum ve kuruluşlar bizleri davet ediyor ve bizler de ilimizin güzelliklerini ve özelliklerini onlarla paylaşıyoruz. Son zamanlarda Üniversiteler, dağcılık kulüpleri, fotoğraf dernekleri, federasyon temsilcileri ve benzeri kuruluşların daveti üzerine değişik illerde konferanslar verdik. Son olarak Mersin ve Adana da İlimizi tanıttık. Tanıtım sunum ve söyleşimize Mersin Hakkarililer derneği başkanı ve yöneticileri, gurbette olan Hakkarililer, ülkede isim yapmış ünlü dağcılar ve bir çok alandan insanlar katıldı. Böylece ilimizin tanıtımını asıl gelmek isteyen insanlara direk ulaştırma yolunda gittiğimizi düşünüyorum. Bu tanıtım çalışmalarımda beni destekleyen Hakkari Üniversitesi yönetimine teşekkür ederim. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Ocak ayında İzmir de dağlarımızın sergisini ve sunumunu gerçekleştireceğiz. dedi.

h-1-003.jpg

h-2-005.jpg

h-3-002.jpg

h-4-004.jpg

h-5-002.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.