Hakkari Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Hakkari Objektif Haber imtiyaz sahibi ve Demirören Haber Ajansı (DHA) Hakkari Muhabiri Mehmet Özkan Zozan Kılınç ile hayatını birleştirdi.

Kılınç ve Özkan Ailesinin düğünü Sümbül Mahallesi Marufanlar semtinde yapıldı.

Düğün törenine, Hakkari Valisi Ali Çelik, Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, AFAD Müdürü Resul Karadeniz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Nazmi Yakar, Hakkari esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Akboğa, Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Vedat Çoğaç, İHD İl eş Başkanı Musa Bor, KESK Hakkari Şubeler Platformundan Murat Balıkesir ve Remzi Özer, DHA Van Bölge Müdürü Feyat Erdemir, Hakkari İl Sesi ve Yüksekova Halkın Sesi Gazetesi çalışanları, Yerel ve Ulusal ajansların Hakkari temsilcileri, Kanaat Önderleri Orhan Pirozbeyoğlu, Cüneyit Özbek, Fatih Keskin, Akademisyen Hikmet Yaşar, Ak Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, İYİ Parti İl Başkanı Yaşar Yorulmaz, iş insanları, Özkan ve Kılınç ailesinin yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.

Zozan ve Mehmet çiftinin düğün törenine katılan Hakkari Valisi Ali Çelik Türkçe ve Kürtçe müzikler eşliğinde halay çekti. Vali Çelik, her iki aileye hayırlı olsun dileklerini iletti.

Sağdıçlığını Abdulhalik Özkan'ın yaptığı ve İki gün süren düğün Müzisyen Diyar Herki'nin seslendirdiği Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde çekilen halaylar ile geç saatlere kadar devam etti.

Sağdıç Abdülhalik Özkan, gelin ve damada ömür boyu mutluluklar dilerken damadın abisi İsmet Özkan ise düğün törenine katılan davetlilere teşekkür etti. 

Hbr1

Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti Hakkarili Fırat öğretmen 17 yıl görev yaptığı okula veda etti

Editör: Zeki DARA