HATSO Keskin'e yapılan saldırıyı kınadı

HATSO Keskin'e yapılan saldırıyı kınadı

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaparak Durankaya Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin'in evine yapılan saldırıyı kınadı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-
 
HATSO yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Uzun zamandan beridir ilimizde sağlanan huzur ortamında, insanlarımızın yaşamlarına huzur ve güven içerisinde devam etmeleri bizleri mutlu kılmaktadır.
Huzur ve güvenin tesisi ekonomik ve sosyal kalkınmayı da beraberinde getirmektedir. Gerek yerel yönetimlerimizin hizmetleri ve gerekse il bürokrasisinde yer alan tüm yetkililerimizin uyum içerisindeki çalışmaları halkımız tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktadır.
 
Yalnız son bir ay içerisinde il merkezinde Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Sayın Fatih Keskin’in evine yapılan menfur saldırılar, başta mahalle sakinleri olmak üzere il merkezindeki halkımızı derinden üzmüştür. Belediye Başkanı olarak yalnızca kendini halkın hizmetine adamış, ilimizin geçmişten bugüne siyaset alanında önemli yer edinen kanaat önderliği yapan bir ailenin mensubu olan bağımsız belediye başkanına bu tür teşebbüste bulunan kişilerin şehrimizin huzurunu bozmaya çalışmalarını ve ailenin can güvenliğini tehlikeye atmalarını kınıyoruz.
Hakkarimize hizmet eden, gelişmesine kalkınmasına emeği geçen her kese saygıyla ve minnetle her zaman destek olmalıyız.
 
Bu ilde yaşayan bütün halkımız geçmişten bugüne her daim bir ve beraber sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde yaşamış ve yaşamaya devam etmektedir.
 
Her zaman kadim şehrimizin tarihiyle, kültürüyle örf ve adetleriyle gurur duymuş bir toplum olarak daha güzel yarınlar için gelecek nesillere daha güzel yaşanabilir bir kenti armağan etmek için el birliğiyle çaba gösterirken, bu tür menfur olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" denildi.
 
Ayrıca akşam saatlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Hakkari İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Salih Kahraman'ın aracına yapılan bombalı saldırı kınadığını açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.