HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkarili Selçuk Durgun (28), Antalya’da çalıştığı sırada İsviçre’den ailesi ile birlikte tatile gelen Chloé Diamant (20) ile tanıştı. Aralarında gönül ilişkisi başlayan ve birbirlerine âşık olan çift, 2 yıllık birlikteliklerini güzel bir düğün yaparak taşlandırdı.

Hakkari merkeze bağlı Yeni Mahalle’de yapılan düğün kır bahçesinde düzenlendi. Yörenin örf ve adetlerine göre gerçekleştirilen görkemli düğün, 2 gün 2 gece sürdü. Kır bahçesinde davetliler ile kol kola girerek yöresel halaylar çeken çiftte gelin ile beraber gelen 2 arkadaşı da eşlik etti.

Damat Selçuk Durgun, Antalya’da çalıştığını, tatil için gelen Chloé Diamant ile burada tanıştıklarını belirtti. Durgun, “Bundan iki sende önce Antalya’da tanıştık. Ben Antalya’da çalışıyorum. Oda tatile gelmişti. Orada birbirimize aşık olduk. İki yıl boyunca birlikteliğimiz oldu. Çok mutlu günler geçirdik. Evlenmeye karar verdik. Eşim şuanda İsviçre’de üniversite okuyor. Ondan dolayı Türkiye’de yaşayamıyoruz. Belli bir süre içinde İsviçre’de yaşamayı düşünüyoruz. Eşim okulunu bitirdikten sonra eğer kabul ederse İstanbul’da yaşamayı düşünüyorum. Kültürümüzü tanıtmak istedim. O yüzden kendi memleketimde düğünümüz olsun istedim. Ve her şey çok ilginç geldi kendisine.  Çok mutlu çünkü burada insanlar sıcak kanlı. Birlikte olmamız ailesi tarafından çok doğal karşılandı. Çünkü çok kültürlüler. Karşı çıkmadılar siz nasıl istiyorsanız öyle olsun dediler. Bizde evlenmeye karar verdik. Birlikte yaşayacağız İnşallah.” Şeklinde konuştu.

Gelin Chloé Diamant, Hakkarili birisiyle evlendiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Hakkari kültürünü çok beğendiğini söyleyen Diamant, “Burada bulunmaktan çok mutluyum. Her şey bana çok ilginç geldi. Fakat çok mutluyum, herkes burada çok cana yakın. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. Çok sevinçliyim.”

11-005.jpg