Hakkarililer altyapı çalışmalarının bitmesini bekliyor

Hakkarililer altyapı çalışmalarının bitmesini bekliyor

Hakkari Belediyesi, 2017 yılı için hazırladığı Hakkari Dönüşüm Programı kapsamında kanalizasyon, yağmur suyu ve drenaj hattı projelerinin inşaat çalışmaları devam ederken, vatandaşlar ise yetkililerden çalışmaların biran önce bitirilmesini istiyor.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari Belediyesi’nin 2017 yılı için hazırladığı Hakkari Dönüşüm Programı kapsamında Kanalizasyon, yağmur suyu ve drenaj hattı projelerinin inşaat çalışmaları kentin Sümbül Mahallesi ve Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü önünde ekiplerin hummalı çalışmaları ile sürüyor.

Vatandaşlar ise alt yapı çalışmalarının sürmesiyle güneşli havalardan araçların geçişiyle anayollarda oluşan tozdan, yağışlı havalarda ise oluşan çamurdan artık biran önce kurtulmanın derdine düştü. Çalışmaların biran önce bitmesini sabırsızlıkla beklediklerini belirten vatandaşlar şunları söyledi; “ Ana caddeler ve mahalle yolları altyapı çalışmalarından dolayı tamamen tahrip edildi. Bu durum böyle olunca malum toz ve çamur kaçınılmaz oluyor. Belediyemizin çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Fakat artık sabırsızlıkla yollardaki çalışmaların sonlandırılmasını bekliyoruz.  Belediyeye ait araçlar bazı cadde ve sokaklarda toz kalkmaması için tankerlerlesulama yaparak çaba sarf ediyor. Fakat bu pek fazla sürmüyor. Yine aynı manzara çıkıyor. Öte yandan öğrencilerimiz okullarına giderken araçların geçişiyle toz kalkıyor. Durum böyle olunca öğrencilerimiz üstü başı toz içinde kalıyor. Bazı sürücüler yolların bozuk olmasına rağmen gaza basıp toz dumanı birbirine katıyor. Biz vatandaşlar olarak özellikle sürücülerin biraz daha sakin gelip gitmesini istiyoruz. Çünkü bozuk yollarda hızla geçtiklerinde arkalarında büyük bir toz çıkmasına sebep oluyor. Bu konuda duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Umarız biran evvel çalışmaların daha çabuk bitirilmesi ve hasretle beklenen temiz cadde ve sokaklara yeniden kavuşma arzusu içerisindeyiz.”

Sürücüler ise, çalışmalardan dolayı hemen hemen tüm cadde ve sokaklarda yapılan çalışmalardan dolayı tahrip olduğunu, araçlarını kullanamaz hale geldiklerini belirttiler. Sürücüler; “ Alt yapı çalışmaları sonucu yollar bozuldu. Bozuk olan yollardan dolayı biz sürücüler de zor anlar yaşıyoruz. Çünkü araçlarımız zamanla ön tüzeni bozuluyor. Yani anlayacağınız araçların dengeleri bozuluyor. Durum böyle olunca sanayi yolu kaçınılmaz oluyor. Bazen yolların bozuk olmasından dolayı araçlarda aşırı ses oluyor. Bu insanı çok etkiliyor.  Diğer bir konu ise halkımızın araçların geçişi sonucu oluşan tozdan şikayetçi olmaları. Bu durum bizleri de rahatsız ediyor. Yani elimizde olan sebepler değil. Yıkamaya verdiğimiz aracımızı cadde ve sokaklarda geçişimizin ardından ya tozdan kayboluyor ya da çamurdan kirleniyor. İnşallah yetkililer biran önce çalışmaların bitirilmesi ile birlikte cadde ve sokaklara kaliteli bir asfalt çekilerek Hakkarililerin yıllardır hasretle beklediği yollara kavuştururlar.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.