HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Bir süre önce Hakkâri’de faaliyetlere başlayan İlim Yayma Cemiyeti’nin Hakkâri Şubesi “Önce insan yetiştirmek lazım” sloganı ile organize edilen bir program kapsamında 40 kişilik öğrenci grubunu İstanbul 3’üncü Geleneksel Kültür Gezisi için İstanbul’a gönderilmişti.

Hakkâri Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hakkâri Seyit Taha İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yer aldığı kafile 4 gün sürecek olan programda öğrenciler İstanbul’un tarihi ve turistik mekânlarının yanı sıra Boğaz turu gibi etkinlikler düzenlenecek.

Kafileye İlim Yayma Cemiyeti Hakkâri Şubesi Başkan Yardımcısı Reşit Demir, Hüseyin Çelik Anadolu İman Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mesut Artuş ve Eğitmen Reşit Arslan eşlik ediyor.

Öğrenci Kafilesini ile İstanbul’da yemekte bir araya gelen Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları aktardı.’’ Hakkâri’den gelen İmam Hatip öğrencileri ile buluştuk.

Milletimizin istikbalini emanet edeceğimiz idealist gençlerimizin vatana hizmet dolu tecrübelerimizi paylaştık sevgili kardeşlerimize başarılı mutlu bir hayata diliyorum ‘’

bakan1.jpgbakan.jpgbakan2.jpg

 

 

Editör: Haber Merkezi