HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-

Tören öncesi çevrede yoğun güvenlik önlemleri alınarak keskin nişancılar yüksek binalarda yerini alırken, alana giriş yapanlar ise üst aramasından geçirildi.

Törene Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Gökgöz,

İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Fırat, CHP Başkan Yardımcısı Naci Kahraman, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, gaziler, şehit aileleri ile kurum amirleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardında Atatürk anıtına Valilik, Belediye ve Garnizon komutanlığı çelenkleri konuydu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm illerin Valilik makamlarına gönderdiği Zafer Bayramı mesajı okundu.Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında görevli Binbaşı Savaş Çağlar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Vali Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan vekili Cüneyt Epcim ve Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç valilik makamında tebrikleri kabul ettiler.

Editör: Haber Merkezi