Hakkari'de duraklar yenilenmeyi bekliyor.

Hakkari'de duraklar yenilenmeyi bekliyor.

Hakkari’de Şehir merkezindeki duraklar, yıpranmış görüntüsü ile kent estetiğini olumsuz yönde etkiliyor.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Hakkari’de Duraklar, son derece eski ve yıpranmış vaziyette duruyor. özellikle durak yerlerinin belli olmaması, sayılarının az olması, duraklar arası mesafenin uzun olması, duraklarda kabin ve akıllı durak sisteminin bulunmaması, durakların konfurlu ve iklim şartlarına uygun olmaması öne çıkan sorunlar arasında yer alıyor.


Hakkari’deki belirsiz durak yerlerinden ve durak yerlerinin belli olmamasından şikayet eden vatandaşlar yetkililerin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.


 Hakkari’de daha önce yapılan minibüs duraklarının da  ya tahrip edildiğini ya da kar altında kalıp durak olarak kullanılmadığını ifade eden vatandaşlar yeni ve modern durakların yapılmasını istedi. Vatandaşlar ayrıca şehir içi minibüslerin de kalkış saatlerinin düzenlenmesini talep etti.


Mahalle sakinleri kendilerinin  mağdur durumda olduğunu belirtirek:’’ duraklarda yağmurluklar yok. Minibüs bekleyenler hep hasta, yaşlı ve çocuklar. Şehir içi minibüsleri bekleyen halk perişan oluyor. Yetkililerin bu işe bir el atması gerekiyor. Belediyenin, halkın rahatlığı ve sağlığı için şehir içi toplu taşıma araçlarının sayısını artırması ve her mahallede uygulanması gerekiyor. Halkın çektiği çile bir tarafa minibüs çilesi bir tarafa. Şehir içi minibüs beklerken de minibüsteyken de ayakta bekliyoruz’’ şeklinde konuştu.


Keklik Pınar Mahallesinde ikamet eden Suphi Aktaş isimli vatandaş ise; şehirde hizmet veren özel şehir içi servislerinin keyfi muamelesinden şikayet ederken şehir içi minibüslerin bir düzene oturtulmasını istedi. Aktaş ’’Şehirde hizmet veren özel toplu taşıma araçlarının kalkış saatleri belli değil. Ne zaman isterlerse o zaman kalkıyorlar. Koltuk sayısının 3-4 katı yolcu alıyorlar. Belli bir kalkış saatleri olmalı bazen yarım saatten fazla minibüsün kalkmasını bekliyoruz. Minibüs dolmadan hareket etmiyorlar. Bazen hastaneye gitmemiz gerekiyor dakikalarca beklemek zorunda kalıyoruz.


Yetkililerin bu duruma bir düzenleme getirmesini bekliyoruz. Şehrin birçok noktasında bulunan otobüs durakları yıpranmış halde. Durakların çatısı kırıldığı için otobüs beklerken yağmurdan ve kardan korunamıyoruz. Ayrıca yıpranmış duraklar şehrimize hiç yakışmıyor. Yetkililerden ricamız biran önce şehrin durakların yenilenmesini istiyoruz” dedi.’’şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.