HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ/HİKMET TEMEŞ

Hakkari Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Yabancı Dil hazırlık sınıfı öğrencilerine başarı ve katılım belgeleri verildi.
Üniversite Lokalinde gerçekleştiren törende Hazırlık İngilizce, Hazırlık Almanca, Hazırlık Bilgisayar sınıfı öğrencilerine başarı ve katılım belgelerinin yanı sıra İngilizce Hazırlık sınıfı öğrencilerine B1 seviyesinde Dil Yeterliliği sertifikası verildi.

Düzenlenen Törene, Hakkari Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çelik, akademik personeller ve öğrenciler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Rektör Pakiş; Sevgili arkadaşlar günümüz bilgi ve teknoloji çağı ve bunun büyük payı da farklı dil öğrenmek, Usanmadan bıkmadan öğrenin yazın dil böyle bir şeydir ekonomik ve ticari dillervar ama bunun ayırımını yapmadan öğrenme imkanını bulduğunuz bütün dilleri muhakkak öğrenmeye çalışın ve bu size önümüzdeki uzun hayatımızda çok farklı bir birikim çok farklı bir düşünce size kazandıracak dil böyle bir şey o yüzden dilin kıymetini bilin ve bir dil ile yetinmeyin.
Elinizde imkanlarınız da var inşallah önümüzdeki sene farklı bir dil talebi oluşturmaya çalışacağım ve Yabancı Diller Yüksekokulumuzu güçlendirmeye çalışacağım böyle yapmazsak diğer türlü Hakkari’nin sınırları dışına çıkmamız mümkün olmazveya yaşadığımız ülke olan Türkiye’mizin sınırları dışına çıkmamız mümkün olmaz ama muhakkak öğrendiklerinizi burada bırakmıyorsunuz sürdürüyorsunuz her gün yeni bilgiler üzerine eklemeniz gerekiyor dedi.

Editör: Haber Merkezi