Hakkari tarihinde ilk defa onkoloji doktoruna kavuştu

Hakkari tarihinde ilk defa onkoloji doktoruna kavuştu

Sağlık Bakanlığı tarafından Hakkari Devlet Hastanesi’ne Onkoloji doktoru atandı. 1968 yılında hizmet vermeye başlayan Hakkari Devlet Hastanesi 49 yıl aradan sonra tarihinde ilk defa Onkoloji doktoruna kavuştu.

dsc_8876.jpgHABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Hakkari’ye atanan onkoloji doktoru kentteki görevine başladı. Hakkari’ye gelen Uzm. Doktor Yusuf Karakaş, hasta kabule başlayarak kentte kemoterapi ünitesi açtı ve hastalarını tedavi etmeye başladı.

Hakkari’ye kendi isteği ile atanmak istediğini dile getiren Uzm. Doktor Yusuf Karakaş, Hakkari’ye geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.  Karakaş, Hakkari’yi tercih etmesinin sebeplerinden bir tanesinin yöre halkının çok iyi olduğunu dile getirerek şunları söyledi; “ Zorunlu hizmet kapsamında Hakkari’de pratisyen doktorluk yaptım. Çok güzel günlerim oldu. Aynı zamanda Hakkarililerin damadı oldum. Kentte zorunlu hizmetimi yaptıktan sonra uzmanlık için Eskişehir ve Ankara Hacettepe Üniversitelerinde dahiliye ve onkoloji uzmanlık eğitimi aldım. Burada eğitimimi tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan atama ile Hakkari’ye özellikle atanmak için tercih verdim. Ve Hakkari’ye atandım. Şuan kentte geldim. Hasta kabule başladım. Aynı zamanda kemoterapi ünitesi de açmış bulunmaktayız. Artık hastalarımızın kemoterapi için Van’a gitmelerine gerek kalmadı. Hastalarımızı tedaviye başladım. Şuan hastanemizde kurduğumuz kemoterapi ünitesini Yüksekova Devlet Hastanesi’ne de benzer üniteyi kurma niyetindeyiz. Hakkari’ye geldiğim için çok mutluyum."

Kemoterapi gören hastalardan Sebiha Orhan, Hakkari’ye onkoloji doktorun atanmasına çok sevindiğini dile getirdi.  Orhan, daha önce tedavi için Van’a gittiğini ve yolda çok zorluklar çektiğini belirterek, “Allah’a şükür doktorumuz atandı. Çok sevindik çok mutlu olduk. Allah kendisinden razı olsun. Çok iyi bir doktor.  Daha önce Van’a gidiyordum. Yolda çok rahatsız oluyordum. Doktorumuzun gelmesiyle artık Van’a gitme derdimiz kalmadı.” dedi.

Hasta yakını Besna Orhan ise, daha önce çok zorluklar çekiyorduk. Kemoterapi için 14 günde bir biz sürekli Van’a gidip geliyorduk. Hastamı mecburen götürüp getiriyorduk. Van’a gidip gelinceye kadar hastam çok rahatsızlanıyordu. Yolda yaşadığımız sıkıntılardan dolayı görmüş olduğu tedavinin hiçbir etkisini görmüyordu. Çok büyük zorluklar çekiyorduk. Hastamızın bir tarafı felçli. Araca bindirmek, indirmek çok zor oluyordu. Ama şimdi Allah’a şükür Hakkarimize Onkoloji doktoru atandı. Çokta memnunuz. Böyle bir doktorun gelmesi Hakkari için büyük bir nimet. Doktorumuzun Hakkari’ye geldiği için çok teşekkür ederiz. Allah kendisinden razı olsun. Allah bütün hasta kardeşlerimizin yardımcı olsun.” Diye konuştu.

dsc_8860.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.