Hakkâri Eğitim Sen: Üyemiz Kara’nın görevi iade edilsin!

Hakkâri Eğitim Sen: Üyemiz Kara’nın görevi iade edilsin!

Eğitim Sen Hakkari Şubesi Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesinden okulunda müdürken görevden alındıktan sonra yargı yolu ile görevi iade edilen sendika üyeleri olan Suvar Kara ile ilgili açıklama yaptı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

Sendikada yapılan yazılı açıklamada OHAL ve KHK’larla keyfi uygulamaların yaşandığını ileri sürdü.

Açıklamada: ‘’ Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde müdürlük görevi yapmakta iken hukuksuz bir soruşturma neticesinde görevden alınan üyemiz Suvar Kara yargı kararı sonucunda görevine iade edildikten kısa bir süre sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden valilikçe idari görevinden alınmıştır.

Yargı kararı ile görevine dönmesine rağmen gerekçesiz bir şekilde görevden alınmasını kabul etmiyoruz. Sendika olarak idarecilik görevlendirmelerinde ve öğretmen atamalarında mülakat gibi keyfi atamaların ve keyfiyete dayalı görevden alınmaların yerine liyakata dayalı hukuk çerçevesinde uygulamaların yapılması mücadelemizi sürdüreceğiz.

   Üyemiz Suvar Kara şahsında yapılan tüm hukuksuz uygulamaları kınıyor ve üyemizin derhal görevine iade edilmesini talep ediyoruz. Ayrıca yapılmakta olan kurumlara yönetici atama mülakatının da takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz. ’denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.