Hakkari Belediyesi'nin sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi

Hakkari Belediyesi'nin sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi

Hakkari Belediyesi, şehrin içme suyuna takviye olarak yeni su kaynaklarının kazandırılması için başlattığı sondaj çalışmalarının ilki sonuçlandı. Yapılan ilk sondaj çalışmaları ile birlikte kuyudan saniyede 5 litre tazyikle akan su ortaya çıkarıldı.

HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ
 
Hakkari Belediyesi kent merkezinde iki günde bir 3 saat su verilebilen Hakkari’de yaşanan içme suyu sorunun çözülmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dört koldan çalışan Hakkari Belediyesi şehir içi içme suyu şebekesine takviye yeni su kaynakları kazandırmak için bir süre önce Merzan Mahallesinde başlattığı ilk sondaj çalışmasını tamamlayarak, sondaj kuyusundan saniyede 5 litre tazyikle akan su çıkardı. İlk sondajdan çıkan suyun 2 bin 500 nüfusa yeterli olacağı belirtildi.  İlk sondajın tamamlanmasıyla belediye ikinci sondaj çalışmalarını aynı mahalle üzerinde belirlenen farklı noktada yeniden başladı.
 
 “SONDAJLAR İÇME SUYU ŞEBEKESİNİ GÜÇLENDİRECEK”
 
Burada incelemelerde bulunan Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, alternatif çözümlerle şehir içi içme suyu şebekesine bağlanacak su kaynaklarını güçlendirmek için sondaj çalışmalarının yapıldığını, bu kapsamda ilk sondajın tamamlandığını, ikinci sondaja başladıklarını belirterek, şehir genelinde belirlenen altı ayrı nokta üzerinde yıl boyunca sondaj çalışmalarının sürdürüleceğini ifade etti.

1-004.jpg

2-003.jpg

4-004.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.