HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ/HİKMET TEMEŞ

Sağlık Bakanlığının Hakkari İl sağlık Müdürlüğüne gönderdiği 3 yeni ambulansın açılış törenine Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Başhekim yardımcısı Dr. Funda Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara ve kurum personeli katıldı.

Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara açılış öncesi Vali Toprak ve beraberindekilere tam donanımlı 3 yeni ambulans hakkında bilgi verdi.

Vali Toprak ambulanslar hakkında bilgi aldıktan sonra ambulans şoförlerine anahtarları teslim ederek görevlerinde başarılar diledi.

Burada konuşan Vali Cüneyit Orhan Toprak, Sağlık Bakanlığı tarafından tam teçhizatlı ve tam donanımlı 3 tane ambulans bugün itibarıyla hizmete girmiş bulunuyor dedi.

Vali Toprak,” Bilindiği gibi sağlık hizmetleri müdahaleler arzu edilmeyen fakat mecbur kalındığında da hayati öneme sahip çalışmalardır. İlimizi sağlık açısından biraz daha güçlendi. İlimiz genelinde 42 ambulans sayısına da ulaşmış bulunuyoruz. Tıbbi müdahaleyi yapacak personelimiz ve şoförlerimiz özel eğitim almış ve son teknolojiyle donatılmış 2017 model ambulanslarında görevlerine başlayacaklar. Vatandaşlarımıza 24 saat aralıksız sağlık hizmeti verecek olan ambulanslarımız ilimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Toprak ve beraberindeki protokol üyeleri Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara’nın makamına geçerek bir süre sohbet etti.