HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

Hakkari kent merkezinin ana arter ve caddeleri başta olmak üzere her noktasında başlatılan hizmet atağı tüm hızıyla durmaksızın devam ediyor.

Başlatılan yer atlı kanalizasyon, yağmur suyu, drenaj ve içme suyu çalışmaları ile birlikte, kentte adeta nefes aldıran asfaltlama çalışmaları ile vatandaşın sevindirdi.

İlkbahar mevsiminin ilk günlerinden itibaren startı verilen çalışmalar her ne kadar başta kenti bir inşaat şantiyesi görünümüne bürümüş olsa da, yapılan hummalı çalışmalar sonucu şimdilerde yer yer de olsa şehri yeni, ferah ve yaşanılası bir duruma getirmişe benziyor. Kentin her sokağında karşılaşabileceğimiz iş makineleri bir taraftan  hafriyat götürüp bir taratanda makinelere dökülmesi için sıcak asfalt taşırken, şimdiden azar azar dökülmeye başlanan sıcak asfalt ile şehrin çok farklı ve ferah bir görünüme kavuşacağı günlerin yakın olduğunu tahmin etmek çok da zor görünmüyor.

Öte yandan alt yapı çalışması biten caddelere sıcak asfalt dökülmeye devam ediliyor. Hakkari Gençlik Spor İl Müdürlüğünün önünden başlayıp, Açık Öğretim Bürosu, Şehit Selahattin İlköğretim Okulu ve oradan da Hakkari Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin bulunduğu Medeni Sancar Kavşağında tek yönlü asfaltlama çalışması bitip, ulaşım tek şeritten sağlanırken, diğer şeritte de sıcak asfalt döküm çalışması devam ediyor.

Büyük bir dikkat ve sevinçle çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar, yüzlerine konan tebessümle yıllar sonra memleketlerine gelen sıcak asfalt hizmeti ile toz ve topraktan tamamıyla kurtulacakları, çalışmaların tamamıyla bitirilip ferah bir yaşam alanına kavuşacakları günleri büyük bir sabırla bekleme sürecine girdiler.

 

Çalışmalar ile yaşadıkları yerin adeta nefes aldığını dile getiren vatandaşlar, “ Daha öncelleri yaşadığımız yer olan Hakkari’nin her tarafı kilit taşları il döşeliydi. Ve bu durum toz toprağa kirli havaya maruz kalmamıza sebep oluyordu. Bu yıl başlatılan çalışmalar her ne kadar gerek yaya gerekse de araç ulaşımında aksaklıklara sebep olmuşsa da şimdilerde sizin de görmüş olduğunuz üzere, yerini temiz bir asfalta bıraktı. Bizler kentte yaşayanlar olarak belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerden çok memnunuz. Dileriz ki yapılan bu çalışmalar biran önce biter ve ilimiz yepyeni ve ferah bir görünüme kavuşur” şeklinde konuştular.