• Hakkari7 °C

Adnan Hatipoğlu / Baş Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan Hatipoğlu / Baş Yazar

HAKKÂRİ AK PARTİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?

29 Ağustos 2017 Salı 22:01

Bilindiği gibi Ak Parti Hakkâri İl Başkanı Nurettin Fırat 17 Ağustos’ta görevinden istifa etmişti.

O günden bugüne kadar aradan geçen zaman süresince Ak Parti Hakkâri İl Başkanlığına hala atama yapılmaması kamuoyunca merak konusu oldu.

Yaklaşık 31 kişinin Ak Parti İl Başkanı olabilmek için Genel Merkeze başvurduğunu belirten yetkililer, bu kadar başvuru yapılan partilerine böylesine teveccüh gösterilmesi kendilerini sevindirdiğini ifade ettiler.

İktidar partisinin kentimizde geçen dönem bir milletvekili dahi çıkaramadığı düşünülürse İl Başkanlığı için müracaat sayısının çok olması partiye gösterilen güven ve teveccühün göstergesi olarak yorumlanıyor.

Yalnız bölge şartları dikkate alındığında İl Başkanı olacak kişinin bölge dengeleri göz önüne alınarak bir atama yapılmasını elzem kılıyor.

Bölge aşiretler bölgesi.

Hangi aşiretin oy potansiyeli ve partiye verdiği oy belli.

Bunun yanında Ak parti teşkilatının şahıslar üzerindeki kriterleri de göz önüne alınarak ve anılan şahsın Hakkâri’deki konumu, siyasetteki devamlılığı il siyasetindeki ağırlığı, güçlü aşiretler ile ilişkisi ve potansiyeli ele alınarak İl Başkanı olarak kongrede seçilmesini umuyoruz.

Yaklaşık 16 gündür il Başkanı olmayan Ak Parti İl Teşkilatının huzursuz olduğu, siyasetin boşluk kabul etmediğini belirten siyasiler biran önce İl Başkanının belirlenmesinin şart olduğunu dile getiriyorlar.

Beklentiler halkın teveccüh edeceği,  benimseyeceği, güçlü aşiretlerin destekleyeceği ve güçlü bir aşiret mensubunun aday olarak belirlenmesi yönünde olduğu belirtiliyor.

Bu yazı toplam 46109 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Adalet ve hakkaniyet
Siz kendinizi yazar aydın olarak görüp feodal bir sistemi ele alıp bunun halk üzerinde etkili olacağını dile getiriyorsunuz bu ne yaman çelişki sizin gibi kendini aydın görenler de bunu derse vay bizim halimize hakkaniyetli vicdanı hür bir şahsiyet olsun işkurdaki bir işçinin ekmeğine göz dikecek kadar bir zavallı olmasın İnan'ın tüm kesimin desteğini alacaktır
01 Eylül 2017 07:19
5.176.237.112
Cebrail
Okumuş kesim olarak söylüyorum aşiretçi kişi istemiyoruz Hakkari'nin parcalanmasinin tek sebebi bu biz kucaklayan kişiyi istiyoruz tarafsiz kişi olsun akraba çıkmalı olan birini değil siz bir yazar olarak bunu bilmeniz lazim
30 Ağustos 2017 23:42
46.154.44.100
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Hakkari İl Sesi Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim