HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Valiliğin internet sayfasında yer alan açıklamaya göre; Hakkari kent merkezinde vatandaşların daha kaliteli ve refah seviyesi yüksek bir yaşam sürdürebilmesi için Hakkari Belediyesi tarafından 25 Nisan’da başlatılan yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarının Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü, Vedaş İl Müdürlüğü, Telekom İl Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada; Sümbül Mahallesinde (Tekser bölgesi) başlayan altyapı çalışmalarının şuanda, Hastane Kavşağı ve Çölemerik Caddesinde devam ettiği; Temmuz ayı içerisinde altyapı çalışmaları İstiklal Caddesinde (Vakıf Kavşağı) yapılacak çalışma ile sona ereceği kaydedildi.

Yol asfaltlama çalışmasının özel bir firma tarafından üstlendiği kaydedilen valilik açıklamasında, 1 Temmuz tarihinde startı verilecek olan yol asfaltlama çalışması kapsamında ilk etapta Sümbül Mahallesinden (Tekser Bölgesi) başlanarak Atatürk Anıtına kadar olan 6 bin 696 metrelik yolun asfaltlanacağı belirtildi.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Ayrıca altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte diğer ara yolların asfaltlanması ve kaldırım çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılacaktır. Bu bağlamda siz değerli vatandaşlarımızın daha sağlıklı, daha huzurlu bir yaşam standardına ulaşması amacıyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte olup, göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı teşekkür ederiz”
 

Editör: Haber Merkezi