HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Vali Toprak, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mehmet Akif Bildirici ile birlikte 2010 yılında merkeze bağlı Geçitli Köyünde örgüt mensuplarınca yola döşenen patlayıcı maddenin köy minibüsünün geçişi sırasında infilak ettirilmesiyle birlikte hayatını kaybeden 9 kişinden biri olan şehit köy korucusu Abuzeyit İdem’in ailesini ziyaret etti.


 Evlerine konuk olduğu şehit ailesi ile sohbet eden ve birlikte iftarını açan Vali Toprak, yanına gelen çocuklarla da yakından ilgilenerek onlara oyuncak hediye etti.  
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren şehit Abuzeyit İdem’in eşi Hazal İdem, evlerine konuk olan Vali Toprak’a teşekkür etti.  


 Vali Toprak, eşi şehit olduktan sonra kendi imkânlarıyla 8 çocuğunu büyüterek okutmaya çalışan fedakâr anneyi göstermiş olduğu vefa örneğinden dolayı tebrik etti.  


 Daha sonra Vali Toprak, aynı mahallede ikamet eden ve 1997 yılında merkeze bağlı Merzan Mahallesi’nde örgüt mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan korucu Tahir Çelik’in de ailesini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.