Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi'nin Hayat Boyu Öğrenme Haftası vesilesiyle düzenlenen etkinlik, İran sınırında yer alan Yukarı Kayalar Köyü İlkokulu ve Aşağı Kayalar Köyü İlkokulu öğrencileri için tiyatro oyunu sahnelendi.

Şemdinli Halk Eğitim Merkezi 1-7 Haziran tarihleri arasında Hayat Boyu Öğrenme Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan öğretmen ve sağlık çalışanlarının gönüllü olarak kurduğu Venüs Tiyatro Grubu, çocukları tiyatroyla buluşturdu. Hayatlarında ilk kez tiyatroyla tanışma fırsatı bulan öğrenciler için  “ Bal, Arı ve Ayıcık’ oyunu sahnelendi. 

Whatsapp Image 2024 06 07 At 16.48.58

Şemdinli Yaylapınar Ortaokulu'nda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan ve aynı zamanda tiyatro grubunda gönüllü oyunculuk yapan Teslime Tunç, "Venüs Tiyatro ekibi olarak, geçtiğimiz yıl Şemdinli'nin dağ ve sınır köylerinde yaklaşık olarak 2 bin  çocuğa sergilediğimiz "Bal, Arı ve Ayıcık" oyunumuzu bu yıl da Aşağı Kayalar ve Yukarı Kayalar köylerindeki çocuklar için sergiledik. Asıl hedefimiz, çocuklara erken yaşta sanat duyarlılığı kazandırmak ve onları tiyatroyla buluşturmaktır. Çocukların hepsi tiyatroyla ilk kez tanışıyorlar ve bu durum bizim için çok kıymetli. Çocukların enerjisi çok güzeldi. Oyun boyunca bizi çok dikkatli bir şekilde izlediler. Oldukça eğlenceli bir gün geçirdik” dedi.

Şemdinli Kaymakamı Ateş karne dağıtım törenine katıldı Şemdinli Kaymakamı Ateş karne dağıtım törenine katıldı

I M G 2179-1

I M G 2173-1I M G 2131

Kaynak: Nirgül UYSAL