Orta Refüjdeki hafriyat tepkilere neden oldu.

Orta Refüjdeki hafriyat tepkilere neden oldu.

Hakkâri de yapılan yol asfaltlama çalışması sonrası orta refüjlerde bırakılan asfalt hafriyatı çirkin bir görüntü oluştururken, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ -HİKMET TEMEŞ

Hakkâri de yapılan yol asfaltlama çalışması sonrası orta refüjlerde bırakılan asfalt hafriyatı çirkin bir görüntü oluştururken, vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Hakkâri kent genelinden ilkbahardan beri başlayan alt ve üst yap çalışmaları sürerken tüm hızıyla devam ederken, aradan geçen uzun yıllardan sonra şehirde yaşayan vatandaşlar ise asfalt yol ve temiz bir çevreye kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

 Birçok ana cadde ve arterde yol asfaltlama çalışması biterken, geriye kalan kaldırım onarım ve yenileme çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Özellikle kentin en işlek caddesi olan Bulvar Caddesinde başlatılıp devam edilen kaldırım onarım ve yenilme çalışması neredeyse bitme aşamasına gelirken, kent halkı ise büyük bir merak ve sabırsızlıkla devam eden bütün çalışmaların biran önce biteceği günü iple çekiyor.

Kentin devam eden mevcut çalışmalarla yeni bir görünüme kavuştuğunu ve bitirilmesi ile daha güzel bir görüntüye kavuşacağını ifade eden vatandaşlar, kaldırılmayan hafriyatların hem insan sağlığını etkilediğini, hem de kentin estetik görünümünü bozduğu kaydettiler.

Çevre Yolu Caddesi Hakkari Devlet Hastanesi civarından yol çalışmasının devam ettiği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binası kavşağında bulunan, orta refüje dökülen asfalt hafriyatına vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaşlar,” Belediyemizin başlatmış olduğu çalışmalardan çok memnunuz. Yıllar sonra asfaltın dökülmesi ile toz ve toprağa mazur kalmaktan kurtulduk. Gerek sürücüler gerekse de yayalar ulaşım konusunda geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıları geride bıraktı.

Her şey çok olumlu ve güzel gidiyor derken, çalışmalar sonrası orta refüj yanı sıra çoğu çalışmalar sonrası tahrip edilmiş yayaların kullandığı kaldırımlarda rast gele dökülmüş asfalt hafriyatı, sağlığın yanı sıra göz zevkini de bozuyor.

Bu görüntü yeni bir görünüme kavuşmuş olan ilimize yakışmıyor. Buradan bir kez daha yetkililere teşekkür ederken, bu hafriyatların en ısa zamanda buralardan kaldırılmasın talep ediyoruz” şeklinde konuştular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.