31 Mart'tayapılan Mahalli İdareler Seçiminde  Yüksekova’da yüzde 78 rekor oy alan Eş Başkanlar Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyeleri,  Yüksekova İlçe Seçim Kurulu’na geldi.

Yüksekova Beleiye Eş başkanları Kırmızgül ve Diri ile, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyesi, mazbatalarını teslim aldı.

Mazbataların hayırlı olmasını dileyen Yükseova Belediye Eş Başkanı Şadiye Kırmızıgül, şunları kaydetti.

"Bu mazbatanın barışa, demokrasiye, beraberliğe ve hizmete vesile olmasını umuyoruz. Bütün Yüksekova halkına çok teşekkür ederiz. Herkese hayırlı olsun" dedi.

Eş Başkan Şoreş Diri ise şöyle konuştu:

"Yaklaşık 2 aydır süren çalışmalarımız sonucunda bugün mazbatalarımızı almış bulunmaktayız. Başta ilçe eş başkanlarımız ve yöreniti arkadaşlarımız, ilçe seçim komisyonumuz, annelerimiz, gençlerimiz, Burdan halkımıza söz veriyoruz; en iyi hizmeti 5 yıl boyunca Gever halkı için yapacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Seçimden önce söz verdiğimiz gibi 25 belediye meclis üyesinin tamamını almış bulunmaktayız. 5 il genel meclis üyesinin de tamamını almış bulunmaktayız. Bugün itibariyle Gever'de bütün mazbataları DEM Parti almıştır.''

Yüksekova heyetinden Eş Başkanlar Akış ve Tekçe’ye ziyaret Yüksekova heyetinden Eş Başkanlar Akış ve Tekçe’ye ziyaret

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çeken DEM Partililer, daha sonra Yüksekova'da dün gece gözaltına alınan vatandaşların ailelerini ziyaret etti.

Burada ailelere geçmiş olsun dileğinde bulunan DEM Partililer, 'Abdullah Zeydan İrademizdir' sloganları eşliğinde DEM Parti ilçe seçim bürosuna geçti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ