HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Şehrin içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve drenaj hattı gibi başlıca altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için 2017 Hakkari Dönüşüm Programını hazırlayan Hakkari Belediyesi altyapı çalışmalarını tamamlamak için gün sayarken, şimdi de şehrin asırlık sorunu olan yolları asfaltlamak için gün sayıyor. 

Altyapı hizmetlerini tamamlama aşamasına getiren Hakkari Belediyesi, şehrin asırlık çilesi haline gelen tozlu ve çamurlu yolları birinci sınıf asfaltla çözüme kavuşturmak için ilk etap ta yol zemin etüdü, reglaj ve dolgu çalışması yapacak. Bu çalışmalar ile programlı olarak yolları asfalta hazır hale getirecek olan Belediye, Ramazan Bayramı sonrası asfalta hazır olan yollara asfalt dökmeye başlayacak.

“HAKKARİ-VAN BULVARI YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLADI”

Hakkari Belediyesinin programında ilk asfaltın döküleceği Sümbül Mahallesi şehir girişi Hakkari-Van bulvarı yolunun asfalta hazır hale getirilmesi için reglaj ve dolgu çalışmaları başladı. Şehir girişi üzerinden başlayan yol çalışmaları şehir merkezi üzerinden devam ederek, mahalle yolları dahil olmak üzere şehir genelinin tamamında yapılacak.

“ELEKTRİK VE İLETİŞİM DİREKLERİ KALKACAK”

Belediye altyapı ve üst yapı hizmetleriyle kenti adeta baştan yenilerken ayrıca şehir imajını bozan elektrik ve iletişim direklerinin kaldırılıp yeraltı sisteminin kurulmasını içinde VEDAŞ İl Müdürlüğü ve TELEKOM İl Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürüterek, elektrik ve iletişim hatlarının yeraltı döşeme çalışmalarına da başladı.

 “SUSUZLUKLA, TOZLA, ÇAMURLA, ÇUKURLA YAŞAYAN BİR ŞEHRİ İHYA EDİYORUZ”

Başlatılan yol çalışmalarını yerinde denetleyen Hakkari Belediye Başkanı Cüneyt Epcim burada teknik personellerden bilgi alıp, incelemelerde bulundu. Burada bir açıklamada bulunan Başkan Epcim, “Hakkari’de yaşanan asırlık sorunları çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Zor bir coğrafyada altyapı ve üstyapı hizmetlerini inşa etmek kolay bir iş değil, yıllarıdır susuzlukla, tozla, çamurla, çukurla yaşamaya alışmış bir şehri yeniden ihya ediyoruz. Tabi bunu yaparken ister istemez vatandaşlarımıza geçici rahatsızlıklar verebiliyoruz. Ama geçici rahatsızlıklar olmadan kalıcı hizmetler de olmaz. Burada yol çalışmalarımıza başladık, inşallah bayram öncesi ilk asfaltı yollarımıza dökeceğiz. Yaz mevsimi boyunca da yol çalışmalarımıza devam ederek şehrimizin asırlık yol sorununu çözeceğiz” dedi.

yolclsmaasflt0.jpg

yolclsmaasflt3.jpg