Hakkarili öğrencilere spor malzemesi yardımı

Hakkarili öğrencilere spor malzemesi yardımı

Hakkâri Belediyesinin girişimcileriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen spor malzemeleri düzenlenen törenle okullara dağıtıldı.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ-HİKMET TEMEŞ

Hakkâri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hüseyin Çelik Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde düzenlenen programa Vali Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Cüneyit Orhan Toprak, her şeyin en iyisine lâyık olan enerjik, zeki, çalışkan, pırıl pırıl Hakkârili gençlerimize İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen basket potaları, tenis masalarını bugün törenle okul müdürlerine teslim edeceklerini söyledi.
 
Biraz önce öğrencilerle sınıf sınıf görüşme imkânı bulduğunu ifade eden Vali Toprak, "Gözlerindeki bu sevinci, okuma ve meslek sahibi olma aşkını yakînen idrak ettik. Hatta bazılarının okulun tatile girecek olmasından dolayı da üzüntü duyduklarını gördüm. Okulun devam etmesini istiyorlardı. Bu benim de ilk kez gördüğüm bir şey. Bu da okullarımızdaki eğitimin-öğretimin kalitesini, öğretmenlerimizin duyarlılığını, mesleklerine bağlılıklarını gösteriyor. Fizikî ortamlarımızın, fizikî imkânlarımızın ne kadar gelişmekte olduğunu gösteriyor.  Devletimizin bütün imkânlarını buraya seferber ederek bu pırıl pırıl her şeyin en iyisine layık öğrencilerimizi bu şekilde desteklemeleri bize güç, kuvvet ve moral veriyor. Öğrencilerimize de aynı morali veriyor. Bunun yanında da Hakkâri Belediyemiz ile İstanbul Büyükşehir Belediyemizin kardeş olmaları dolayısıyla çok yoğun şekilde desteklerini görüyoruz. Bugün de 40 okulumuza birden ciddi bir maddî meblağ tutan yardımlar geldi. Biz de bugün törenle okul müdürlerine teslim ediyoruz. Ben bu vesileyle de İstanbul Büyükşehir Belediyemize kardeşi olan Hakkâri Belediyemize Hakkârili öğrencileri unutmadıkları için şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmalarımız, bu işbirliklerimiz bundan sonra da yoğun şekilde devam edecek.
 
Amacımız Hakkârimizi, Hakkârili vatandaşlarımızı, öğrencilerimizi layık oldukları çok daha üst noktalara çıkarmaktır. Ben emeği geçen başta Hakkâri Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim’e ve herkese teşekkür ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesine de buradan selam ve saygılarımızı iletiyoruz. Dağıtımı yapılan basket potaları ve tenis masaları öğrencilerimize hayırlı olsun" şeklinde konuştu.
 
Daha sonra Vali Toprak ve beraberindekiler tarafından spor malzemeleri okul müdürlerine teslim edildi.
 
Programın ardından ValiToprak, Hastane Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.