Hakkari'de, yaşayan ressam Erdi Gür, bölgede son günlerde etkili olan kar yağışının ardından Kudüs. Fatihi Selahaddin Eyyubi heykeli yapmaya karar verdi.
Gür, Gençlik Merkezinin önünde topladığı karla yaklaşık 3 saatte 2 metre yüksekliğinde heykel  yaptı.
Hakkari Gençlik Merkezi Kulübü öğrencileri Mehdi Taş, Baran Güler ve Davut Kazak’ın yardımıyla yapılan heykele ilgi gösteren vatandaşlar heykelin yanında fotoğraf çekti.
Kardan yaptığı heykelle ilgili açıklamada bulunan Erdi Gür, her yıl kara yağışlarının olduğu dönemlerde farklı görsel yaptıklarını söyledi.
Bu yıl ise Hakkari Gençlik Merkezi Resim ve Güzel Sanatalar Kulübü olarak Selahaddin Eyyubi’nin heykelini yapmaya karar verdiklerini ifade eden Gür, açıklamanın devamında şunları kaydetti.
''Tabi gündemde şuan İsrail Filistin Savaşı var. Bu savaşta ölen Filistinli çocuklara bu heykeli adamak istedik. Heykeli yaparak farkındalık oluşturduk. Heykelin yapımı iki gün sürdü. Öğrencilerimle birlikte uğraşık.3 öğrencimin yardımıyla heykelimi bitirdim. Heykelim bitikten sonra insanların ilgisi çekti. İnsanlar buraya gelip yaptığım heykelle birlikte fotoğraf çekiyorlar. Heykelin etrafında dönük yaptığı işi beğenip takdir ediyorlar. Bu durum beni de mutlu ediyor emeği geçen herkese teşekkür ederim.''

Editör: Tahir DAYAN