HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ

Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından Hakkari'de çocuklar için kurulan Türkiye'nin en büyük oyun parkı çocukları sevindirdi.

Hakkari'de yıllardır gerçekleştirilememiş altyapı ve üstyapı hizmetleri için yatırım programları hazırlayıp, şehrin çilesi haline gelen yol, su, kanalizasyon gibi önemli sorunları çözmek için gayretle çalışan Hakkari Belediyesi, bir taraftan da şehirde sosyal faaliyetler geçekleştirerek bir ilke daha imza attı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen Ramazan ayında 29 gün boyunca birbirinden farklı her yaştan vatandaşa göre hazırlanan "Hakkari Belediyesi Ramazan Etkinlikleri" düzenleyerek Hakkari'de vatandaşa huzuru yaşatan Hakkari Belediyesi, bu defa İstanbul Beşiktaş Belediyesi ile ortak bir organizasyon düzenleyerek Kurban bayramında çocuklara özel festival düzenledi.

Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, "Okulların açılmasına az bir süre kala Hakkari'de çocuklarımızın yeni eğitim öğretim yılına keyif dolu başlamaları için İstanbul Beşiktaş Belediyesi ile çocuklarımıza özel Kurban bayramına bir festival hazırladık. Merzan Mahallesindeki Şehir Stadında olacan bu özel festivale, çocuklarımıza Türkiye'nin en büyük oyun parkını kurduk.

Çocuklarımızı mahallelerden özel servisler ile festival alanına taşıyoruz. Oyun parkında; palmiye kaydırak, tırmanma duvarı, olimpik parkur, engelli parkur, rodeo simülatör, zıp zıp sahası gibi eğlenceli oyun grupları yer alacak. Ayrıca çocuklarımız maskotlar, 38 kişilik özel animasyon ekibi, tiyatrolar, müzik dinletileri ile eğlencenin keyfini çıkarıyor" dedi. 

Editör: Haber Merkezi