Hakkari’de 18 ilde, 200 sporcu ve 50 idarecinin katıldığı Okul Sporları Yıldızlar Güreş müsabakaları startı verildi.
Gençlik ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Ardında programın açılış konuşmasını yapan Hakkari Gençlik ve Spor Müdürü Emin Yıldırım, Türkiye’nin farklı kentlerinde sporcuları Hakkari’de görmekten mutlu olduklarını söyledi.
Yıldırım açıklamasının devamında şunları kaydetti.
‘’Okul Sporları ile sporun tabana yayılması, gençlerimizin daha fazla müsabakalara katılımlarının sağlanması, geleceğin yetenekli yıldız sporcularının yetiştirilmesi, ulusal ve uluslar arası arenada ilimizi ve ülkemizi üst düzeyde temsil edecek sporcuların yetiştirilmesini sağlayarak, Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize ve sporcularımıza kardeşlik, yardımlaşma, centilmenlik, hoş görü değerlerini aşılayarak, devletine, milletine ve değerlerine bağlı iyi bir insan iyi bir Sporcu olmasını hedefliyoruz.   Sevgili sporcular, ülke olarak uluslar arası arenada bir çok branşta başarı elde etmekteyiz, bu branşlardan bir tanesi de Ata sporumuz Güreştir. Uluslar arası arenada ay yıldızlı bayrağımız dalgalandıran, bizleri onurlandıran, Yasemin Adar Yiğit, Hamza Yerlikaya, Taha Akgül, Rıza Kayaalp ve ismini sayamadığım bir çok Milli sporcunun gösterdiği başarıyı, sizlerin de göstereceğine inanıyor ve bu konuda sizlere güveniyoruz.
Sevgili sporcular, spor müsabakalarında gösterdiğiniz sportif başarı bizler için çok önemli, bizler bu başarıyı elde etmeniniz için her türlü desteği sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. Spor müsabakaları sizlere bu imkanı sağlamanın yanında, Başka illere ülkelere gitmeyi, o illerin ülkelerin kültürünü tanımayı, farklı dostluklar ortamlar edinmeyi, güzel anılar biriktirmeyi sağlıyor. Bu güzelliklerin farkında olmanızı önemsiyoruz.  Bu güzel organizasyonun ilimize alınmasını sağlayan ve emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Baka’a ,Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik’e, tüm paydaş kurumlara, şahıslara saygı ve şükranlarımı sunuyor, Müsabakalarda ter dökecek bütün sporcularımıza antrenörlerimize ve hakemlerimize başarılar diliyorum. ’dedi.


Türkiye Güreş Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Sefer Özatak, bugün Hakkari’de Spor Okulları Güreş müsabakalarını yapmanın mutluluğu yaşadığını ifade etti.
Organizasyonun  temel amacının sporla uğraşan gençlerin iyi başarılar kazandırmak olduğunu ifade eden Özatak şöyle konuştu. ‘’ İnşallah gençlerimi burada çok güzel başarılar elde eder. Yarışmalara katılan bütün gençlerimize ve antrenörlerimize başarılar dilerim.’’
Programa Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik,  AK Parti İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Fahri Güldal, kurum amirleri, sporcular ve antrenörler katıldı.


 

Kaynak: NİRGÜL UYSAL