Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı spor salonunda düzenlenen yetenek yarışmasına katılan 247 öğrenci kıyasıya mücadele etti.

Yetenek sınavlarında, 90 öğrenci 2024-2025 eğitim öğretim yılı için okula kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Hakkari Spor Lisesi Müdürü Adem Temel , yaptığı açıklamada,Hakkari Spor Lisesine kayıt yaptıracak öğrencilerin seçimi için yetenek elemelerinin yapıldığını söyledi.

Temel,  amaçlarının çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak, var olan yeteneklerini geliştirmek olduğunu ifade etti.

Temel, açıklamanın devamında şunları kaydetti.

 "Değişik il ve ilçelerden toplamdan 247  öğrenci başvurdu yaptı. Parkurları başarılı geçen 90 öğrenciyi alacağız. Her yeteneği ortaya çıkarmak için çeşitli istasyonlar kurduk. Bu istasyonlarda başarılı olan öğrencilerimizin orta öğretim başarı puanını ekleyerek, bakanlığımızın bize gösterdiği ölçeklerden öğrencilerimizi alacağız. Amacımız bu çocuklarımızın var olan yeteneklerini biraz daha geliştirip, üniversitelere oradan da daha güzel başarılara ulaştırmaktır. İnşallah bu var olan yetenekleri ile güzel Türkiye birincilikleri, Avrupa birincilikleri ve dünya birincileri elde edeceğiz. Geçmişte bunu başardık. İnşallah daha güzel şeyler ekleyerek, güzel sonuçlar elde edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Hakkari'de mayına basan çoban ağır yaralandı Hakkari'de mayına basan çoban ağır yaralandı

Muhabir: NİRGÜL UYSAL