HABER: İRFAN TEMEŞ - HAKKARİ İLSESİ GAZETESİ

Hakkari Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 4. Sınıf öğrencilerine çevre farkındalığı kazandırmak, öğrencilerin tabiatla buluşmasını sağlamak ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla 'Lider Çocuk Tarım Kampı' projesi kapsamında etkinlik düzenlendi. 

Bu etkinlikler kapsamında öğrencilere kampın önemini yansıtan tişörtler giydirildi, şapka ve yaka kartları dağıtıldı. Hakkari Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Vahap Şimşek, İl Müdür Yardımcısı Bülent Tanyürek ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü  İsmail Tunç' un katılımlarıyla öğrencilere etkinlik kapsamında bilgiler verildi. Tarım ve hayvancılığın anlamını, yetiştirilen bitkiler ile ilgili genel bilgiler, tükettiğimizin besinlerin kullanımı sürelerine dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler verildi. Öğrencilerin merak ettiği ve tarımla ilgili sorulara cevaplar verildi. 

Kamp çerçevesinde öğrenciler Bay Köyü’ne götürüldü. Burada öğrencilere doğa sevgisi ve bilinci konularında bilgi verildi, yeşil alanlar gezdirildi.

img_3565.jpg

img_3580.jpg

img_3779.jpg

Editör: Haber Merkezi