İftar çadırında, günde ortalama 400 kişiye yetecek kadar sıcak yemek çıkarılıyor.

Hakkari'nin Pehlivan Mahallesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü bahçesine kurulan çadırda, vatandaşlara 3 çeşit yemek ve içecek ikramı yapılıyor.

İftar çadırı hakkında açıklamalarda bulunan Kızılay Hakkari Şube Başkanı Recep Bozkurt, 2023 yılında yaşanan deprem felaketinden dolayı bu yıl küçük çaplı iftar çadırı açmaya çalıştıklarını ifade etti. Günlük olarak 400 kişiye iftar vereceklerini belirten Bozkurt, açıklamanın devamında şunları kaydetti.

'2018 yılından bu yana geleneksel hale getirdikleri iftar çadırını bu yılda kurduk. 2023 yılında geçirdiğimiz deprem felaketinde buruk bir Ramazan ayı geçirdik. Aynı şekilde bu yıl da Filistin'de yaşanan savaş dolayısıyla yine buruk bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Her ne kadar Filistin'de kan, gözyaşı ve mağduriyet yaşansa da Kızılay olarak Filistin'e yardımlarımız son hızıyla devam etmektedir. Dünyada yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemizde de gözden kaçıramayacağımız mağduriyetler ve ihtiyaç sahibi insanlarımız mevcuttur. Bu vesileyle ülkemizde ve ilimizde yine ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi olarak her türlü desteğimiz devam etmekte olup, bu yıl çadırımızı da Hakkari Merkez Gençlik Merkezi Müdürlüğü önünde açmış bulunmaktayız. Açtığımız iftar çadırında günlük 400 kişiye iftar yemeği vereceğiz. Desteklerini bizden esirgemeyen Kızılay Genel Merkezimize , Valimiz Ali Çelik'e ve bizlere yardımları dokunan tüm kurum amirlerine teşekkür ediyorum. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum" dedi. 

Hakkari Yüksekova yolu yeniden kapandı Hakkari Yüksekova yolu yeniden kapandı

Kaynak: HİKMET TEMEŞ