Hakkari Belediye Eş başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın hakkındaki bir soruşturma kapsamında gözaltına alınıp görevden el çektirilmesi sonrası kentte başlayan eylemler bugün de devam ediyor.

DEM Parti Milletvekilleri ile belediye eş başkanlarının dün akşam çarşı merkezinde düzenlediği protesto yürüyüşünün ardından, milletvekillerinin aralarında bulunduğu 20 kişilik gurup Bulvar Caddesi üzerinde oturma eylemi başlatmıştı.

Kaymakam Kumcu sınır kapısını ziyaret etti Kaymakam Kumcu sınır kapısını ziyaret etti

Oturma eylemi sabah saatlerine kadar devam ederken milletvekilleri dışındakiler eylemin yapıldığı alandan uzaklaştırıldı.

DEM Parti Eş Genel Başkan Yardımcısı M. Rüştü Tiryaki, Van milletvekilleri Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, Zülküf Uçar, Muş Milletvekili Sümeyye Boz, Şırnak milletvekilleri Nevruz Uysal Aslan, M. Zeki İrmez ile Hakkari Milletvekilleri Öznur Bartın ve Onur Düşünmez sabaha kadar eylemlerini sürdürdü.

Polisin yoğun güvenlik tedbiri aldığı bölgeye vatandaşlar yaklaştırılmazken, milletvekilleri polis çemberi içerisinde oturma eylemi yapıyor.

Kayyum kararı sonrası, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Cumhuriyet Halk Partisi heyeti ve Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş’ın bugün kente geleceği bildirildi.

Editör: Haber Merkezi