Hakkari'de mayına basan çoban kurtarılamadı Hakkari'de mayına basan çoban kurtarılamadı

 İlçenin Anadağ köyün Gerdan Tepe Üs bölgesine ait açık bırakılan çöplüğüne giren ineklerden hastalanınca sahibi tarafından kesilmek zorunda kaldı.

Köyde hayvancılık ile uğraşan Abbas Dinç’e ait hayvanlar hiçbir tedbir alınmayan askeriyeye ait bölgede çöpten besledikleri için son 3 gün içinde iki ineğini kesmek zorunda kaldı.

 4 çocuk babası Dinç,hayvanlarının çöplükte bölgede bulunan , poşet, kağıt ve atık maddeleri yediğini iddia etti.

İki hayvanını kesmek zorunda kaldığını ifade eden Dinç, şunları kaydetti.

‘’ Ben geçimimi hayvancılık yaparak sağlıyorum.4 çocuğum var. Üç gün içinde askeriyeye ait çöplüğe girip hastalanan  iki ineğimi kesmek zorunda kaldım. İneklerimin ikisinin durumu şuan çok kötü. Birkaç defa başvurmama rağmen mağduriyetimin giderilmesi için bir çözüm üretilmedi. Yem alamayınca meraya otlatmaya götürüyoruz. 15 senedir hayvancılıkla uğraşıyorum. 4 ineğim vardı.2 tanesini kesmek zorunda kaldı. Bu hayvanları keserken karınlarında poşetler,ipler,kağıtlar ve çöp atıkları çıktı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Tek geçim kaynağım olan ineklerin iki tanesini kesmek zorunda kaldım. Diğer iki ineğim ise 5 güne yakındır hasta hiçbirşey yapamıyorum.  Benim tek işim hayvanlarım Buradan Hakkari Valisi ve kurum yetkileri benim mağduriyetimi gidermesini istiyorum.’’

Muhabir: NİRGÜL UYSAL