Toplantısı Vali Ali Çelik başkanlığında, koordinasyon kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Hakkari Valiliği sosyal medya hesabında yapılan açıklamaya göre, gerçekleşen toplantıda; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, DSİ 174.Şube Müdürlüğü, Karayolları 114. Şube Şefliği ve Telekom Müdürlüğü kurumlarının sunumları gerçekleştirildi.

Toplantıda; önceki dönem yatırımları ve 2024 yılı yatırımları, yatırımların ve sosyoekonomik gelişmelerin izlenmesi ve koordinasyon çalışmaları, sorunlar ve çözüm önerileri istişare edildi.

Hakkari'de 2024 Yılı 1.dönem sonu itibariyle İl Yatırım Takip Sisteminde toplam tutarı 49 Milyar 142 Milyon 288 Bin 215 TL olan 165 projenin aktif olarak kayıtlı olduğu ve hâlihazırda izlendiği, bu projelerin gerçekleşmesi için önceki yıllar 15 Milyar 468 Milyon TL, yılı harcaması 398 Milyon 243 Bin TL olmak üzere toplam 15 Milyar 867 Milyon 77 Bin TL harcama yapıldığı, %32,29 oranında nakdi, %32,78 oranında fiziki gerçekleşme sağlandığı, 2 Milyar 506 Milyon TL olan yılı ödeneğinden 398 Milyon 243 Bin TL harcandığı ve yılı harcama oranının %15,89 olarak gerçekleştiği belirtilmiştir.

Toplantıda ayrıca projelerin durum bazında, ilçe bazında, belediye bazında, sektör bazında ve yatırımcı kuruluş bazında dağılımlarına ilişkin analizler incelendi. Vali Ali Çelik, toplantı sonunda katılımcılara çalışmaları ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Toplantıya Vali Yardımcıları Furkan Berber, Buğra Karadağ, Tayyar Emre Mahmutoğlu, Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu, Derecik Kaymakamı Abdulkadir Işık, Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Ali Onay, Hakkari Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof .Dr. Mehmet Sait Taylan, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir, Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Büyükçiftlik Beldesi Belediye Başkanı Çayan Çiçek ve Durankaya Beldesi Belediye Başkanı İsmail Demirci ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Başkan Aydoğdu'dan engellilere giyim ve ayakkabı desteği Başkan Aydoğdu'dan engellilere giyim ve ayakkabı desteği

Muhabir: Nirgül Uysal