Vali Çelik, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

HATSO, DAKA, TKDK, KOSGEB meclis üyeleri ve yönetimi ile bir araya gelen Vali/Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Hakkâri’ye yapılan ve yapımı devam eden hizmetler, yol yapım çalışmaları, ilimizin ekonomik durumu ve kurum çalışmalarının işleyişleri hakkında bilgi aldı.

'HER SAAT BU ŞEHRİ DÜŞÜNÜYORUM'

"Günün 24 saatinin 20 saatini bu şehir için neler yapabiliriz diye düşünüyorum" diyen Vali Çelik, Meclis Üyeleri ve Yönetimi ile Hakkâri’nin gelişimi, istihdam alanları, sosyal yaşamı, sağlık, eğitim gibi alanlarında gelişip büyümesi için yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu ve çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için özveri ile çalışmamız gerektiğinin önemini vurguladı.

TAKSİCİLERLE SOHBET ETTİ

Vali Çelik, Hakkari Belediyesi tarafından yenilenen Merkez Taksi Durağını da gün içinde ziyaret etti.

Taksicilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, yenilenen taksi durağının Hakkâri’ye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu ve bol kazançlar diledi.

Kaynak: Hakkari İl Sesi Gazetesi