Yüksekova'daki Nehil Sazlığı'nda yangın Yüksekova'daki Nehil Sazlığı'nda yangın

Hakkari Üniversitesi  Zeynel Bey Yerleşkesi Muhammed Selim Seven Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ömer Pakiş, Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Rıza Deniz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Melek Erdek, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programda öğrencilerle  bir araya gelen Rektör Pakiş, Erasmus+ gibi projelerin önemine değinerek, öğrencilerin bu tarz projelere katılmaları gerektiğine ve projeler vasıtasıyla kendilerini geliştirebileceklerine  dair görüşlerini paylaştı.

Program esnasında Erasmus+ Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Hasan Alkan, Erasmus+ Değişim Programı’nın genel işleyişi hakkında bilgi verirken Erasmus ve Daha Fazlası Öğrenci Topluluğu Başkanı İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Nisa Nazlı Bayramkan ise Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı (ESC) ile Gençlik Değişim Projeleri hakkında sunum yaptı.

Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü ile Erasmus ve Daha Fazlası Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği Gençlerle Erasmus+ Buluşmaları  kapsamında projelerden yararlanan öğrenciler, görüşlerini katılımcılarla paylaştıktan sonra program sona erdi.