Hakkarili Berrin Karay yaşam savaşını kaybetti Hakkarili Berrin Karay yaşam savaşını kaybetti

Herkari Bilim Sanat Edebiyat Derneği, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü, Hakkari Üniversitesi ve Hakkari Valiliği işbirliği ile Hakkari'de 31 Mayıs- 2 Haziran 2024'te  BİLTEK 9.  Uluslararası Bilimsel Araştırmalar ve Güncel Gelişmeler Kongresi ve 7-9 Haziran 2024'te 5. Dünya Çocuk Kongresi gerçekleştirilecektir.

Hakkari Valisi Ali Çelik ile Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş'in onursal başkan olması beklenen kongredelere Hakkari Üniversitesinde görevli Doç.Dr. Ayşegül Ayyıldız başkanlık edecek.

Kongrelerin bilimsel bir şölen havasında geçeceği belirten Doç.Dr. Ayşegül Ayyıldız "Yapay zekanın, evrende yaşam arayışının, DNA'nın, dikey tarımın, matematik eğitiminin, çocuklarla ilgili önemli konuların kısacası bilimle ilgili güncel gelişmelerin ele alınacağı kongreler bilimsel bir şölene dönüşecektir. Yüzlerce online ve yüz yüze bildirilerin sunulacağı ve alanında uzman akademisyenlerin gerçekleştireceği panellerle Hakkari'de eğitim paydaşlarının özellikle öğretmen veli ve öğrencilerin bilimsel anlamda doyacakları etkinlikler olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Editör: Zeki DARA