Dün sabaha karşı 03.30'da ilçenin emir Şaban Mahallesinde yaşayan Agit Ertuç'un evinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmış evde büyük hasara yol açan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. 

Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu Emir Şaban Mahallesindeki bir evde çıkan yangında evleri zarar gören aileyi ziyaret etti. Kaymakam Kumcu, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz eşli etti.

Hakkari Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı meslek elemanları da çıkan yangın sonucu evi kullanılmaz hale gelen 6 haneli Ertunç Ailesini Ziyaret edilerek psikososyal destek çalışmaları yaptı.

Kurumdan yapılan bilgilendirmeye göre, aile ferleri ile bire bir grüşme yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından psiko destek verilmeye ve ailenin çocukları için de sosyal destek hizmeti verilmeye başlandığı kaydedildi. 

Ne olmuştu: 

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Emir Şaban Mahallesinde Aigt Erunç'a ait evde belirlenemeyen bir nedenden yangın çıkmış, şans eseri ölen ve yaralanın olmadığı yangın iftaiye ekiplerinin müdahalesi ile konrtol altına alınmıştı. 6 kişinin yaşadığı ev kullanılamaz hale gelmişti. 

Kaynak: Zeki DARA