Ek Su Kaynakları İçin Sondaj Çalışmalarımız Başladı

Ek Su Kaynakları İçin Sondaj Çalışmalarımız Başladı

Hakkari Belediyesi, şehrin içme suyuna takviye olarak su kaynaklarının kazandırması için sondaj çalışmaları başlattı. Sondaj çalışmaları yıl boyunca yapılacak.

HAKKARİ İL SESİ GAZETESİ/İRFAN TEMEŞ

Hakkari Belediyesi, şehir de yaşanan içme suyu sorunun bir an önce çözülmesi için bir yandan alt yapı çalışmalarını tamamlayıp Golan ve Berçelan Yaylalarındaki kaynak suları şehre taşımaya hazırlanırken bir yandan da içme suyuna takviye su kaynakları kazandırmak için sondaj çalışmaları başlattı.
Ek çözümler üreten Hakkari Belediyesi şehir genelinde belirlenen altı ayrı noktada toplamda 600 metre sondaj çalışması yapacak. Başlatılan çalışmalar kapsamında ilk etapta şehrin Merzan Mahallesinde belirlenen alanda belediye teknik personellerinin denetiminde sondaja başlandı.
“Sondaj çalışmaları yıl boyunca sürecek”
Çalışmaları Belediye Başkanı Cüneyt Epcim, beraberindeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Edip Alan ve Belediye Başkan Yardımcıları ile yerinde inceleyerek teknik ekiplerden bilgi edindi.
Başkan Epcim burada kısa bir açıklamada bulunarak, bu yıl içerisinde Hakkari’de yaşanan su sorunun büyük bir kısmını çözüme kavuşturacaklarını, bu kapsamda yıl boyunca sondaj çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Belediye Başkanı Cüneyt Epcim ve beraberindeki heyet sondaj çalışmasının ardından belediyenin Fen İşleri ekiplerince başlatılan yol genişletme ve istinat duvar çalışmalarını inceledi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.