Valiliğin himayesinde Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesince organize edilen, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları tarafından desteklenen festivalin son gününde konser etkinlikleri yapıldı.

Festivalin kapanış etkinliğinde sanatçı Yiğit Mahzuni, ilçe meydanındaki konserde şarkılar söyledi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, konuşmasında, festivalin kapanışını konserle yaptıklarını söyledi.

Kentin her yerinin güvenli olduğunu belirten Çelik, güven ve huzur ortamının sağlanması için canlarını feda eden tüm şehitlere rahmet, gazilere şifa diledi.

Kaymakam Mert Kumcu da ilçenin doğal güzellikleri ve coğrafyasıyla maceraseverlerin akın ettiği bir bölge olduğunu ifade etti.

Festival süresince çok sayıda misafiri ilçede ağırladıklarını dile getiren Kumcu, şöyle konuştu:

Hakkari Gençlik Platformu ilk toplantısını  yaptı Hakkari Gençlik Platformu ilk toplantısını  yaptı

"Rusya'dan gelen dağcılarımız, İran'dan gelen fotoğraf sanatçılarımız vardı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerimiz 4 gün boyunca Çukurca'nın doğa güzelliklerini keşfetti. Bu yıl ilk defa Han Yaylası'nda etkinliğimiz oldu. Çukurcalı hemşehrilerim orayı çok merak ediyordu. Mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Katkılarından dolayı İçişleri Bakanı'mız Sayın Ali Yerlikaya'ya, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Vali'miz Sayın Ali Çelik ve Belediye Başkanı'mız Nazmi Demir'e teşekkür ederim."

Konuşmaların ardından “Talihim Yok Bahtım Kara”, “Bir Garip Aşk Bestesi”, “Karahisar” ve “Senden Başka” gibi birçok sevilen şarkısıyla Anadolu Rock şarkılarının en sevilen isimlerinden olan Kıraç, şarkılarıyla festival katılımcılarının kulaklarının pasını silerken, gerçekleştirilen konsere festival yarışmacıları, sporcular ve vatandaşlarıyoğun ilgi gösterdi. 

Konserin ardından Vali Ali Çelik, Çukurca Kaymakamı Mert Kumcu ve Ak Parti Hakkari İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya  tarafından Kıraç’a hatıra olarak yöremize ait hediyeler ve plaket takdim edildi. (VİDEO AA)

Muhabir: Zeki Dara